Любов Петрівна Коваленко, вчитель української мови та літератури #українська_онлайн:
«Тішуся, що дві групи моїх учнів не тільки весною, а й у літню пору приєднуються до занять з української мови, адже мова – це не просто. Намагаюся працювати так, щоб дітям було цікаво, щоб вони відчули красу нашої мови, оцінили її як неоціненний скарб і захотіли ним користуватися.
Уроки мало схожі на шкільні, це як калейдоскоп: змінюються види роботи з тим, щоб повторити, закріпити, дізнатися нове, створити своє.
Теми занять традиційні: звуки і букви, вживання м’якого знака і апострофа; вимова і написання ненаголошених голосних; правопис префіксів і суфіксів; іменник, прикметник, числівник, займенник як самостійні частини мови. Звертаю більше уваги на практичне спрямування вивченого; для цього добираю проблемні завдання, мовні ігри, творчі вправи («Чому так?», «Допоможи Марійці», «Так чи ні?», «Яке слово зайве?», «Яка твоя мама?» і т. д. Розглядаючи мовну тему, не лише пояснюємо орфограми, а й знайомимося з новими для дітей словами, працюємо над тим, як їх наголошувати, добираємо синоніми чи антоніми до цих слів, фразеологізми чи прислів’я.
Дітям подобається редагувати речення з помилками у будові прийменникових конструкцій, з лексичними помилками. Часто граємо в «Пінг-понг», борючись з суржиком та росіянізмами в своєму мовленні.
На заняттях працюємо з короткими текстами – притчами (Б. Феррері, В. Сухомлинського), що мають виховне значення, діти роблять висновки, розвивають усне мовлення. Повчальними для вихованців є сторінки книги К. Бабкіної та М. Лівіна «Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків»: читали і обговорювали розповіді про Настю Овчар та Юлію Паєвську. Знайомились з поезіями П. Тичини, В. Сосюри, В. Симоненка, Л. Костенко, роздумували над їх непростими долями, їх прикладом, як любити Україну, її мову.
До свят учні вивчали поезії, які їм сподобались.
Вихованці залюбки відгадують загадки на різні теми: про пори року, про птахів, про родину, квіти, тварин, про ягоди, фрукти, овочі і т. д. А це й нові слова, українські назви, цікаві історії, спонукання до спостереження. За бажанням діти знаходять або придумують свої загадки для друзів
Дуже сподіваюсь, що для моїх учнів наші заняття будуть корисними.»
Відгуки дітей:
Чечет Сергій, батько: «Злата завжди вчить зі старанням вчить віршики, що їй задають. Любов Петрівна добре знає кому яке завдання дати. Дякуємо за зайняття з рідної мови!».
Микола Коробенко, учень: «Я дуже люблю наші зайняття, ми багато цікавого дізнаємось і я навіть вперше попробував прочитати вірш на аудиторію. Це сталось на нашому онлайн-фестивалі.»