Відкриття Мобільної школи комп’ютерної та Інтернет-грамотності

Відкриття Мобільної школи комп’ютерної та Інтернет-грамотності

28 січня 2011 року в Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці (ЛОУНБ) ім. О. М. Горького пройшла офіційна церемонія відкриття Мобільної школи комп’ютерної та Інтернет-грамотності, створена за підтримки Проекту «Розвиток громадянського суспільства», що впроваджується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансування Міністерства закордонних справ Данії
Проект «Розвиток громадянського суспільства» спрямований на посилення громадянського суспільства та поширення демократичного врядування. Цей Проект сприяє зміцненню відкритого та демократичного суспільства в Україні, що спирається на верховенство права та базується на засадах прав людини, відкритості та відповідальності влади. Метою Проекту є зміцнення організацій громадянського суспільства (ОГС), зменшення їхньої залежності від донорів, а також активізація участі громадян у процесах прийняття публічних рішень через посилення спроможності регіональних та місцевих ОГС допомагати громадянам у вирішенні їх проблем.
ПРООН впроваджує Проект «Розвиток громадянського суспільства» за допомогою місцевих та міжнародних партнерів, відібраних на конкурсних засадах. Одним із таких партнерів наприкінці 2010 року стала Громадська організація «Луганське відділення Української бібліотечної асоціації», що мала честь зайняти місце серед переможців конкурсу грантів ПРООН, запропонувавши створення моделі Мобільної школи комп’ютерної та Інтернет-грамотності.


Відкриття Мобільної школи комп'ютерної та Інтернет-грамотності

Відкриття Мобільної школи комп'ютерної та Інтернет-грамотності

Проект Мобільна школа комп’ютерної та Інтернет-грамотності — це новий підхід до інформаційно-бібліотечного забезпечення вразливих груп населення. У ході реалізації проекту передбачається розробка методики та практики надання навчально-інформаційних послуг з основ користування ПК та пошуку в мережі Інтернет для осіб, обмежених у русі та з проблемами зору у зручному для кожного місці (удома, в товариствах інвалідів, бібліотеках тощо).
Проектом заплановано: підготовка методичних матеріалів з врахуванням особливостей перших груп користувачів — 25 осіб з проблемами руху та 14 осіб з проблемами зору — та їх навчання за індивідуальними графіками. Крім того, робочим планом проекту передбачені групові Інтернет-презентації спеціалізованих ресурсів, метою яких є не лише отримання нових знань користувачами з проблемами руху та користувачами з проблемами зору, але й створення толерантних зон, духу партнерства та подолання соціальної ізольованості. Планується також проведення комунікативних тренінгів для бібліотечних працівників міста і області задля формування у них психологічної готовності та навичок роботи з особами, які мають ті чи інші фізичні обмеження.
Проект Мобільна школа комп’ютерної та Інтернет-грамотності здійснюється у партнерстві з Луганським обласним центром соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями (ЛОЦСАМ), Луганською обласною молодіжною громадською організацією «Асоціація молодих інвалідів – Схід», Всеукраїнським товариством сліпих, Луганською обласною громадською організацією інвалідів «Іоланта-Лугань» на базі Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. М. Горького.


Відкриття Мобільної школи комп'ютерної та Інтернет-грамотності

Відкриття Мобільної школи комп'ютерної та Інтернет-грамотності

Офіційне відкриття Мобільної школи стало справжнім святом для перших учнів, виконавців та партнерів проекту, ЗМІ, широкої громадськості. Учасників привітали представники Головного управління праці і соціального захисту Луганської ОДА, Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів; виконавці проекту — керівник Інна Павлівна Риб’янцева, тренери Сергій Ракачов та Наталія Діда. Свою готовність до співпраці висловили представники партнерів — Ірина Колягіна (ЛОЦСАМ), Сергій Бондаренко (Луганської обласної організації Всеукраїнського товариства сліпих). Завершено церемонію відкриття яскравими виступами, серед яких — улюблений багатьма дует братів Валентина та Михайла Золотухіних, які, задля підтримки новоствореної Мобільної школи, також висловили готовність стати її учнями.
Команда проекту висловлює щиру подяку всім, хто доклав зусиль до підготовки Офіційної церемонії відкриття Мобільної школи:

  • Луганському обласному центру соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями (директор Тетяна Баранцова)
  • Луганській обласній організації Всеукраїнського товариства сліпих (Сергій Володимирович Бондаренко)
  • Команді волонтерів Луганського медичного училища (керівник — заступник директора училища Олена Василівна Клименко)
  • Студії юних телеведучих «Веселка» (керівник Діна Ібрагімова, телеканал ЛОТ)
  • Артистам: музична група «Ігнат-бенд», Ангеліна Сербська, Яна Тимошенко, брати Золотухіни
Інформація щодо ходу реалізації проекту буде представлена на сайтах:
http://www.library.lg.ua/ukr/kollegam_uba.php та http://www.library.lg.ua/bib_mil/about_ua.php
Контактна інформація:

Керівник проекту: Риб’янцева Інна Павлівна, голова ГО «ЛОВ УБА», директор ЛОУНБ
ім. О.М.Горького, 53-73-21, е-mail:dir@library.lg.ua
Тренери: Ракачов Сергій Євгенійович, е-mail: zenda2003@mail.ru;

Діда Наталія Ярославівна, 53-52-92, е-mail: ndida@ya.ru