Социокультурное мероприятие

Діти з Луганської області сім років поспіль приймали участь у конкурсі, присвяченому Дню Толерантності. Вони малювали, будували, вишивали – так через свою творчість діти з проблемами здоров’я та їх ровесники розповідали про те, як вони розуміють Толерантність.

У важкі години, які прийшли на Схід України ми не змогли провести конкурс, як завжди, навіть, не могли знати точно де знаходяться наші діти та молодь. Надзвичайно  важко залишити своїх рідних, будинок, школу, друзів, тваринок, рідні іграшки та на невизначений час відправитися невідомо куди.

 

Проблема отримання освіти для дітей та молоді – вимушених переселенців стала дуже об’ємною. Вона дуже відобразилася на дітях з інвалідністю, які втратили можливості, набуті, в рідному місті. Але, ми – дорослі, не маємо права опускати руки.

За підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні було створено Дистанційну школу «Бригантина», в якій додаткові знання отримують більше 100 дівчаток та хлопчиків з Луганської та Донецької областей.

 
 

Ідею он-лайн конкурсу, присвяченого Толерантності підтримали всі – і діти, і дорослі. Поряд, як завжди, стала Національна Асамблея інвалідів України, яка підтримала всі напрямки.

Діти малювали. Вони розповідали про жахи, які їм довелося побачити на рідній землі, але серед цієї темряви лунало слово «МИР». Толерантність – це МИР!

 

Спочатку в заході традиційно прийняли участь діти з Луганської області, Кремінської школи інтернату, Рубіжанського центру реабілітації «Кришталик», с різних міст та селищ Луганської та Донецької області. Багато дітей зараз мають статус вимушених переселенців та знаходяться у Полтаві, Дніпропетровську, Ростові, Одесі, Вінниці, Запоріжжі, Києві, Закарпатті.

Але… як вони люблять свій степовий край, як вони бажають йому та всім людям щастя та миру!

 

Діти намалювали надзвичайні картині. Але ресурсів не було для того, щоб підтримати юних митців, всі ресурси зникли разом з миром на Сході України. Стало надзвичайно важко працювати та допомагати своїй категорії – дітям та молоді з проблемами здоров’я та їх друзям.

Тоді нам на допомогу прийшли середні школи міста Києва № 85, № 11, № 67.

Чудові, толерантні, добрі, турботливі діти, педагоги та батьки!

Як зворушливо вони передавали нам подарки, як по дорослому  говорили про Толерантність, як боляче діти України сприймають біль, яку несе сучасна війна.

 

До цієї акції підключилася ВГО «Коаліція із прав осіб з РВ та людей з інвалідністю», Донецька обласна громадська організації «Творчість», Чернівецька обласна громадська організація інвалідів «Лідер», група «Подари посмішку»,  Український жіночий фонд. Ми формували посилочки з грамотами та розсилали в різні куточки України де знаходяться наші діти, і, головне, ми всією душею прагнемо це зробити для діток, які знаходяться в Луганську.

Наш друг Петро Чорний, голова громадської організації в місті Люхов, в Німеччині, за підтримки добрих людей, також надіслав нам м’які іграшки та одяг, які ми передали для дітей з інвалідністю в Луганську область. Петро пересувається на візку, і незважаючи ні на що, є дуже активною людиною, він надзвичайно співчуває людям, які так страждають в мирний час.

 
 

В Луганській області конкурс впроваджується Управлянням молоді та спорту ЛОДА, Луганським обласним центром соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями, Луганським обласним центром «Інваспорт», Кремінською школою – інтернат де навчаються діти з проблемами опорно-рухового апарату, Рубіжанським центром реабілітації «Кришталик».

Вперше за тривалий час у дітей відбулося справжнє свято спорту та творчості – діти змагалися, читали вірші, співали, вони отримували подарунки від ровесників з Києва, від друзів, які, як і вони молять Господа про МИР та щастя для нашої рідної землі, для людей на всьому земному просторі.

Здавалося, що, зараз, як в багатьох страшних казках, яскраві очі дітей, їх віра, надія, бажання бути щасливими прогонять чари, і прийде МИР, на який ми так чекаємо.

 Прес-центр ЛОМГО «АМІ-Схід»