Роль гелікобактера пілори у виникненні захворювань шлунку

Чергова зустріч з лікарем сімейної медицини, фітотерапевтом Сергієм Часовенко. ЗАЛИШИ ЗВИЧКУ ХВОРІТИ!

Тема: «Роль гелікобактера пілори у виникненні захворювань шлунку».

За останніми даними Міжнародної гастроентерологічної асоціації у 80% населення в організмі присутня бактерія гелікобактер. Більшість його мешканців — цілком «законослухняні громадяни», неподобства не порушують, співпрацюють з внутрішніми органами (з кишечником, наприклад), одним словом, допомагають людині. Є серед «мешканців» нейтральні особини — шкоди не приносять, але і користі від них ніякої. Просто випадкові попутники. І є третя категорія-різного роду приховані шкідники. Які під покривом слизових творять свою чорну справу, послаблюючи і підточуючи наш організм зсередини. Ось про одного такого представника «п’ятої колони» нас і ознайомив Сергій Михайлович.

Helicobacter Pylori — це бактерія, яка є винуватцем розвитку у людини хронічних захворювань шлунково-кишківного тракту.

Що значить гелікобактер (що являє собою бактерія Гелікобактер пілорі)? Дізнались про історію відкриття цієї «звірушки», в якому середовищі мешкає бактерія, основний шлях, яким бактерія переходить від людини до людини, як проявляється гелі бактеріоз?, як її діагностувати, лікувати, та як застерегти себе та своїх рідних від хвороби? Профілактика гелікобактеріозу зводиться в основному до дотримання особистої гігієни, своєчасного обстеження та лікування всієї родини, якщо захворювання виявлено у когось з родичів.

Наприкінці зустрічі лікар відповів на численні запитання учасників.

Захід відбувся в рамках проекту «Інституційний розвиток жіночих громадських організацій людей з інвалідністю в Луганській області в ситуації COVID-19», що підтримується ООН ЖІНКИ В УКРАЇНІ та посольством Норвегії в Україні.

Організатор: ГО «ЛОО «АМІ-СХІД» за підтримки управління молоді та спорту ЛОДА та Луганського обласного центру соціокультурної адаптації молоді з ОФМ.