Підвищення спроможності жіночих ОГС в умовах карантину

17 березня для керівників та лідерок громадських організацій Луганської області відбувся семінар з громадським діячем, журналістом Олегом Трачуком на тему «Підвищення спроможності жіночих ОГС в умовах карантину, організація заходів он-лайн».

Пандемія COVID 19 вносить зміни в суспільстві і громадській сфері, вимагає нових підходів до роботи громадських організацій, упровадження інноваційних технологій, що мають забезпечити ефективність їх діяльності, конкурентоспроможність на тлі численних об’єднань, які діють в України Серед інноваційних технологій діяльності громадських організацій великої популярності набувають он-лайн технології, паблік рілейшнз і фандрайзингу, оволодіння якими є важливим для фахівців, що взаємодіють з громадськими організаціями.

У повсякденній роботі громадські організації нерідко стикаються з байдужістю, непорозумінням, а інколи й негативним ставленням до їх діяльності з боку влади, громадян, а також інших громадських об’єднань. Головна причина — недостатня поінформованість щодо програмних цілей об’єднання, його діяльності та досягнутих результатів. Тому налагодження ефективних зв’язків із громадськістю (Public Relations, PR — діяльність) є важливим завданням сучасної громадської організації.

Зв’язки з громадськістю необхідні громадській організації для того, щоб суспільство та влада усвідомили її мету та цілі, сприяли поширенню її ідей, допомагали у повсякденній діяльності. Вони також потрібні для встановлення двостороннього зв’язку із громадськістю і владними структурами, спілкування з тими, кому організація прагне допомогти своєю діяльністю, залучення спонсорів до фінансування проектів і програми організації.

Про те, як проводити PR-кампанії, про створення афіші, прес-анонсу, прес-релізу для будь-якого заходу організації, написання статей, як працювати з владою нам и розповідав Олег Степанович.

Зусилля організації необхідно спрямовувати переважно на висвітлення діяльності в засобах масової інформації, оскільки вони справляють значний вплив на свідомість людей. Співпраця зі ЗМІ буде ефективною, якщо вона ретельно спланована, систематична і безперервна. Співпраця організації з пресою полягає у спільній зацікавленості сторін: організація зацікавлена у поширенні позитивної інформації про себе, а преса — у новій інформації.

Захід відбувся в рамках проекту «Інституційний розвиток жіночих громадських організацій людей з інвалідністю в Луганській області в ситуації COVID-19», що підтримується ООН ЖІНКИ В УКРАЇНІ та посольством Норвегії в Україні.

Організатор: ГО «ЛОО «АМІ-СХІД» за підтримки управління молоді та спорту ЛОДА та Луганського обласного центру соціокультурної адаптації молоді з ОФМ.