Прес-анонс

     21 жовтня 2011 року о 11:00, в прес-центрі Луганського Національного університету ім. Тараса Шевченко відбудеться прес-конференція, темою якої є створення комплексної системи інклюзивного навчання для викладачів середніх та вищих навчальних закладів.

     Дана прес-конференція анонсує цілу низку заходів, які відбудуться 31 жовтня, 1-2 листопада 2011 року, в яких приймуть участь представництво ПРООН в Україні, Національної Асамблеї інвалідів в Україні, експерти Українсько-Канадського проекту «Інклюзивна освіта для дітей з інвалідністю на Україні», Хельсінської спілки з прав людини, викладачі вищих навчальних закладів, громадські діячі, представники управлінь освіти та науки Луганської області, ЗМІ.

     Під час заходів відбудеться прес-конференція, семінар «Через інклюзію до суспільства»; презентація відділення з питань реабілітації студентів з особливими освітніми потребами ЛНУ ім. Тараса Шевченко, створення якого і надасть молоді з інвалідністю можливості успішної інтеграції у студентську громаду.


     Проблематика заходу: різка обмеженість доступу людей з інвалідністю до навчальних закладів в наслідок відсутності комунікації студентських та учнівських колективів щодо ровесників з інвалідністю; непідготовленість до вступу у Вузи школярів, які мають домашню форму навчання; архітектурна недоступність будівель навчальних закладів; стереотипне відношення щодо людей з інвалідністю з боку громадськості; інформаційно-правова обмеженість учнів та студентів з інвалідністю; непідготовленість викладачів до навчання дітей та молоді з інвалідністю.


     Даний захід відбудеться в рамках програми «Створення комплексної системи впровадження інклюзивного навчання для викладачів середніх та вищих навчальних закладів, згідно Конвенції ООН про права інвалідів» — проект «Розвиток громадянського суспільства», що впроваджується програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.


     Організатори:

  • Луганський Національний університет ім. Тараса Шевченко
  • Луганська обласна молодіжна громадська організація «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу — Схід»
     Партнери на Всеукраїнському рівні:

  • Національна Асамблея інвалідів України.

     За підтримки:

  • Управління молоді та спорту ЛОГА, Луганського обласного центру соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями, Управління соціального захисту населення ЛОГА, Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

     Інформаційна підтримка:

     Всеукраїнське видання «Без Бар’єрів», інформаційне видання «Паралель медіа», електронний інформаційний вісник для людей з інвалідністю «Маяк», Луганська обласна телерадіокомпанія, Луганське кабельне телебачення, ІРТА.


     Інтернет сайти:

  • Луганської обласної державної адміністрації (www.loga.gov.ua);
  •  Національної Асамблеї інвалідів України (www.naiu.org.ua);
  •  Інформаційний сайт для молоді з обмеженими фізичними можливостями «АМІ-Схід» (www. ami-cxid.org).