Повір у себе!

10 січня у великому залі Попаснянського районного Будинку культури відбувся І районний Фестиваль творчості «Повір у себе!», який зібрав дітей та молодь з проблемами здоров’я міст та селищ Попаснянського району.

Цей фестиваль особливий. Діти, які прийняли участь у фестивалі, пережили та переживають стресові ситуації, пов’язані із війною та її наслідками. В цих районах існують також проблеми пов’язані із поганими дорогами, не достатком транспорту, тем більше, спеціалізованого транспорту; не достаток вчителів та можливості творчого розвитку, адже потрібно не тільки дістатися до місця проведення творчих гуртків транспортом, а й піднятися в архітектурно доступну будівлю. Тому Фестиваль – це дуже важлива подія для району та його мешканців, і він об’єднав і дітей, і молодь, владу, родини, НУО, соціальних партнерів, ЗМІ.


Учасники фестивалю продемонстрували свої таланти у музичному, вокальному й танцювальному мистецтві, а також у декламуванні віршів. Розгорнулося яскраве, динамічне дійство. Марія Клименко, Дарина Салова, Богдана Верко, Поліна Кирильчук і ансамбль «Лелечата» захопили увагу глядачів красивим вокалом, а Сергій Савченко заворожив грою на гітарі. Бадьорий настрій присутнім забезпечила Уляна Єремейчук сучасним танком під український хіт «Танці-татанці». Зі сцени лунали вірші у виконанні Надії Сумської, Дмитра Тютюннікова, Сергія Адоєвцева, Дениса Гладкова, Юлії Сєдіної, Максима Лущика, Кири Григор’євої, Вікторії Дмітриєвої, Тимура Оразова, Марини Прокопенко.


Учасники і гості фестивалю мали змогу відвідати виставку творчих робіт та виробів учнів реабілітаційного центру «Лелека». Виставка творчих робіт викликала не аби який інтерес у глядачів! Роботи Дениса Гладкова — 6-річний хлопчик показав багато іграшок різного розміру і складності, виконані з LEGO. Моделювання — не єдиний талант юного інженера, Денис також брав участь у номінації «Вірші», за що і отримав заслужені нагороди та призи.

Суддям було важко визначитися з переможцями, тому дипломи лауреатів у відповідних категоріях та подарунки від Союзу Самаритян України Київське об’єднання отримали всі учасники фестивалю.

[ngg src=»galleries» ids=»8″ display=»basic_thumbnail» thumbnail_width=»250″ thumbnail_height=»180″ thumbnail_crop=»0″ images_per_page=»12″]

Про самаритянські подарунки:

«Якщо чесно, то я цілий рік чекала на ці подарунки від самаритян! Вони такі чудові! Там стільки сюрпризів, що іноді я і сама в це не вірю… Як в таку маленьку коробочку влазить стільки всього?! В минулому році я отримала конфетки, іграшки, олівці, альбоми, а цього року там такі яскраві окуляри, навушники і розмальовки з мільтику «Крижане серце»! Я мріяла про це!», Марійка, 10 років, м. Золоте.

«Мені мама розказала, що ці подарунки збирають добрі самаритяни – родини, які хочуть подарувати радість дітям у всьому мирі! І я думаю, як чудово, що і я є серед цих дітей опинився! Що в мене в подарунку? О! Там ціла колекція машинок «Hot wills»!”, Павло, 11 років, м. Попасна.

ДУЖЕ ДЯКУЄМО СОЮЗУ САМАРИТЯН УКРАЇНИ ЗА ЦЮ РАДІСТЬ ДЛЯ ДІТЕЙ В ЛИЦІ ЯНІНИ ЛЕВКОВСЬКОЇ ТА МАРИНИ ТОЛОКОВОЇ.

Але і гості не залишилися без подарунків. Всім гостям вихованці районного Центру комплексної реабілітації «Лелеки» на згадку подарували власноруч виготовлені магніти.

І знову про подарунки!…. По завершенню Фестивалю на учасників та його маленьких глядачів очікував солодкий стіл – смачні Різдвяні кулічі, фрукти, цукерки, шоколадки, сухофрукти, мандаринки від Італі йських друзів. Не тільки в цей день, а й на наступний, діти з Попаснянського району – Золотого, Попасної, Гірського, та інших селищ насолоджувалися смаколиками з Італії! Також, від них діти отримали олівці, фарби, альбоми, що дуже знадобиться для майбутньої творчості. Дякуємо — Олександри Поліщук, Silvani Moncalvo, Ренаті та Евгену Поліщук з італійського міста Альфьяно-Натта.

_______

На думку організаторів, для майбутньої громади, представники якої були глядачами в ДК, дуже важливо було усвідомити наскільки це важливо не тільки для дітей, їх родин, а й для самої громади.

Закінчуючи огляд заходу, можна говорити і про те, що реалізації даного фестивалю сприяв проект «Створення моделі соціального партнерства НУО Попаснянського району та місцевої влади», що був реалізований ЛОМГО АМІ-СХІД в рамках проекту ПРООН. Отже під час семінарів, зустрічів, засідань, неодноразово було обговорено необхідність створення програм для мешканців району, які будуть покликані на їх самовираження та розвиток творчого потенціалу.

Організатори фестивалю: Управління молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації, КУ ЛОЦСКАМОФМ, ЛОМГО АМІ-СХІД, Київське об’єднання Спілки Самаритян України.

Попаснянська міська рада, КУ «Центр комплексної реабілітації людей з інвалідністю», ГО «Шанс».

Інформаційна підтримка — Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України».