Новини з Буковини

     На початку серпня в мальовничому селі Нова Красношора на Підгір’ї відбулася зустріч представників різних  громадських організацій  інвалідів Буковини, яку організувала прекрасний лідер Чернівецької обласної громадської організації інвалідів-візочників «Лідер», представник Національної Асамблеї інвалідів України в Чернівецькому регіоні Валентина Марусенко.


     Вдало продумана програма  Християнського табору поєднувала роботу з відпочинком. Роботу – мається на увазі інформаційний обмін, обговорення актуальних питань стосовно державного забезпечення інвалідів технічними засобами та їх ремонт, навчання в реабілітаційних центрах, ІПР, елементи доступності, майбутні проекти та використання принципів універсального дизайну.  А відпочинок – це посиденьки біля вогнища, катання на човнах, рибалка, концерт класичної та сучасної музики у виконанні оркестру членів християнської церкви с. Чудей.


     Три незабутні прекрасні дні проведені серед мальовничої природи Карпатських  гір – це чудова можливість поєднати спілкування, обмін досвідом, культурний та активний відпочинок. Голова Чернівецького обласного осередку «Астом-Чернівці» ВА «Астом -Україна»

     Олександра Козлова, Чернівецьке міське товариство інвалідів «Милосердя»:

     Лише година їзди і ми в гостях у керівника Чернівецької обласної громадської організації інвалідів-візочників «Лідер» . На вихідні Валентина з трепетом та хвилюванням запросила нас, людей з інвалідністю на зустріч в колі друзів в чудове село з гірськими пейзажами, що на Сторожинечинні.  При підтримці представників релігійних конфесій з Америки та села Чудей Валентина організувала табір для людей на візках. Тут зібрались керівники громадських організацій інвалідів Чернівецької області, активні лідери Буковини, а також люди для кого такі виїзди, як ковток такого ж свіжого  гірського повітря яке там було.

     Три  дні промайнули дуже швидко. Доступні будиночки, буковинська природа, гірське свіже повітря і натхненний всім цим настрій, зробили наш відпочинок незабутнім. Вечорами хлопці та дівчата готували шашлик, сміялися, шуткували, ділилися наболілим та радостями. Відчували себе в одній родині де всі рівні і такі близькі один одному. Вночі спали в одній кімнаті і ще довго не могли заснути від надлишку переповнюючи позитивом емоцій.

     Приїжджали діти з концертом, співали і грали на різних інструментах. Вони передали нам тепло і доброту, наповнили наші серця умиротворінням. За час перебування в таборі ми були великою родиною, яка молилася перед обідом та відпочивала не тільки тілом, а і душею. А це для нас дуже важливо!

     Галина Сивка, член ЧОГОІВ «Лідер»:  Переглядаю фото зроблені в таборі… Кожен кадр сповнений такої безтурботності та гармонії. Приємно було побачити старих друзів, зустріти нових цікавих людей та поглинутись в різнобарв’я природи. Сигнал мобільного телефону був не достатньо сильний, його «Нема зв’язку» обрізало всі шанси потурбувати ту гармонію. Декілька разів я ловила себе на думці, що час зупинився і я не знаю в якому я вимірі. Минуле? Чи майбутнє? Тільки небесна блакить, свіжий запах зелені та сухого сіна, спів птахів, сміх друзів.

     Перші збори було закінчені спільною молитвою. За сприянням друзів з церкви всі бажаючі учасники табору могли покататись на човнах. Звичайно з усіма засобами безпеки. Отож, інструктаж та рятувальний жилет були обов’язкові. Навіть, хто не ризикнув побувати в човні, відчував позитивні емоції дивлячись на спокій води.  

     Ввечері першого дня всі зібрались навколо вогнища, аромат шашлику робив мене нетерпеливою. Після активного, насиченого подіями дня, хотілось скоріше посмакувати отією смакотою. І воно було варте очікування. В якусь мить я підняла голову і побачила встелене зірками небо. Такої краси не побачиш серед міста і густонаселених селищ!

     Хочу висловити подяку всім добрим людям, які сприяли в організації перебування в таборі інвалідів, більшість з яких – інваліди –візочники. Натхнення та Божих благословень Вам добрі люди!

 
Валентина Марусенко

керівник Чернівецької обласної
громадської організації
інвалідів-візочників «Лідер»