Новини з Буковини

     Традиційними стали зимові зустрічі студентів Сторожинецького коледжу Відкритого міжнародного університету розвитку людини «України» з представниками обласної громадської організації інвалідів-візочників «ЛІДЕР». А днями до закладу завітали люди з інвалідністю зі Сторожинця, Кіцманя та Лужан.

     — Сьогодні для наших юних друзів демонструватимемо короткометражні фільми Ольги Арлаускас із циклу «Москва Полис»” (зняті за підтримки продюсерського центру Андрія Кончаловського), в яких відображені фрагменти життя людей з обмеженими фізичними можливостями, — розповіла голова організації «ЛІДЕР» Валентина Марусенко. — Особисто мене вразили ці стрічки, тож, надіюся, студенти також не залишаться байдужими до того, що побачать на екрані.

     І дійсно, під час перегляду молодь не стримувала емоцій. Спостерігаючи за повсякденням хлопчика з синдромом Дауна; або слухаючи історію дівчини, яка живе з діагнозом аутизм та шизофренія, але намагається реалізувати себе, беручи участь у змаганнях з кінного спорту, а ще — працюючи у майстерні художнього розпису (у стілі примітив); або споглядаючи за грою у футбол незрячого молодого чоловіка, який, до того ж працює офіціантом у одному з популярних московських ресторанів, клієнтів якого обслуговують в цілковитій темряві; або спостерігаючи за відточеними рухами професійної танцюристки на візку — глядачі не приховували сліз.

     Після демонстрації короткометражок студенти та гості закладу
обговорювали побачене. Учні коледжу зауважили, що сьогодні для інвалідів
роблять чимало, але варто прискорити процес, щоб і ця категорія людей
почувалася комфортно у громадському транспорті, торгівельних центрах,
навчальних закладах, інших установах.

     — Для учнів та педагогів коледжу проблеми інвалідів є актуальними. Адже особливість нашого закладу — рівний доступ  до навчання людей з різними фізичними можливостями, — говорив  директор Сторожинецького коледжу ВМУРЛ університету «Україна» Павло Горюк. — В нашому закладі нині здобувають освіту інваліди-візочники, студенти з порушенням слуху, з діагнозом церебралний параліч. Для кожного підбираємо відповідну форму навчання. Обладнали і приміщення закладу — тут є пандус, спеціально облаштована туалетна кімната.

     — Виховуємо студентів у атмосфері взаєморозуміння і гуманізму. Нещодавно у коледжі розпочався місячник милосердя. Так, наші учні нині заклопотані збором подарунків, що презентують у день Св. Миколая вихованцям обласного сиротинця, — розповіла заступник директора Гарафіна Мінтенко. — А наших сьогоднішніх гостей , представників організації «ЛІДЕР», будемо з нетерпінням очікувати на новорічному святі, яке плануємо провести разом.

 Анастасія Бучковська