Круглий стіл обговорення питань ТЗР для людей з важкою формою інвалідності

Сьогодні відбувся Круглий стіл за темою «Обговорення питань ТЗР для людей з важкою формою інвалідності», в якому взяли участь і фахівці Центру.

На зустрічі були присутні директори заводів із міст Кропивницький та Львів, представники громадських організацій осіб з інвалідністю, представники НАІУ, Урядові уповноважені Чернівецької, Житомирської, Полтавської та Івано-Франківської областей, активісти та люди, які користуються візками.

Тема дуже важлива і складна водночас для людей, що пересуваються в кріслах колісних.

Були присутні директори трьох заводів, які випускають дану продукцію. До речі, заводів в Україні було 69!

Ті візки, що виробляють, та які споживачам рекомендують в каталогах в УПСЗН не відповідають потребам людей! Коляски потрібно виготовляти індивідуально, під кожного, хто її потребує. На жаль, в нас зараз індивідуальні закази не виконуються ні на жодному заводі! Так, як і немає візків для людей з найбільш важкими травмами, коли людина може керувати тільки підборіддям. Родичам, близьким та небайдужим, щоб покращити життя такій категорії приходиться купувати такі візки за кордоном за свій кошт!

Державні структури та виробники радяться з людьми з інвалідністю в питаннях вдосконалення візків, але побажання не враховуються Наші заводи не конкурують із закордонними, тому люди стараються придбати імпортний візок. Тож Держава потрібна враховувати потреби цих людей. Нам всім потрібна системність в цих питаннях!

По закінченні Круглого столу буде складено Протокол та направлено до Уряду.

Організатор: Офіс Урядової уповноваженої з прав людей з інвалідністю