Конференція «Надання комплексної освітньої та психолого-соціальної допомоги дітям та молоді з інвалідністю в умовах пандемії COVID 19»

В ситуації пандемії найбільше страждають діти та молодь з інвалідністю, які страждають від стресів, важко переносять необхідність дотримання санітарних норм, обмеження у відвідуванні навчальних закладів, центрів реабілітації, тощо.

Недостатність спілкування з однолітками, одинокість, складність в отриманні дистанційного навчання, психологічні проблеми в ситуації карантину ускладнюють звичайне життя даної категорії дітей та юнацтва.

Саме на обговорення проблемних моментів та їх подолання, на  висвітлення  кращих практик щодо вирішення даних питань спрямована конференція «Надання комплексної освітньої та психолого-соціальної допомоги дітям та молоді з інвалідністю в умовах пандемії COVID 19», яка відбудеться о 9:30, 22 грудня 2021 року в конференц-залі готельного комплексу МИР, м. Сєвєродонецьк.

Метою заходу є обговорення досвіду впровадження різних методик соціокультурних, освітніх, адаптаційних, навчальних, корекційних програм із застосуванням ІТ, сучасних онлайн платформ, для надання комплексної допомоги дітям та молоді з інвалідністю під час пандемії.

Конференція відбудеться в офлайн та онлайн режимі.

Посилання на онлайн підключення на платформі Zoom Meeting https://us06web.zoom.us/j/82466000594?pwd=V29uUTRGTlZMdHBaYmk1MGNXK0ozUT09

Meeting ID: 824 6600 0594

Passcode: 009132

В заході приймуть участь представники державних, громадських установ, батьки, молодь Луганської області, ЗМІ.

На  Всеукраїнському рівні до заходу приєднаються: організації громадянського суспільства, представники ВНЗ, представники батьківських та молодіжних об’єднань, представники Урядового уповноваженого з різних областей України, представники МОН.

В рамках засідання серед успішних практик буде поширено досвід комплексної допомоги дітям та молоді з інвалідністю в Луганській області в умовах пандемії  COVID-19, що відбувалося в рамках «Програми солідарності COVID-19».

  Інформація: 

 Даний проект охопив близько 2400 дітей та молоді Луганської області.

На протязі року щотижнево відбувалося по вісім занять, враховуючи індивідуальний підхід до дітей та юнацтва, що мають різні форми інвалідності, різні захоплення та інтереси. Учасники розвивали мовлення, координацію, вчилися співати, малювати, вивчали українську, англійську, математику. Діти занурювалися у світ поезії, знайомилися з історичними подіями, з українською культурою та творчістю. 

Діти та молодь, які не мали технічного оснащення для он-лайн занять отримали планшети та мобільні роутери, була надана підтримка у вигляді ноутбуків в родини де мешкають декілька дітей із проблемами здоров’я. 

Родини отримували психологічну допомогу, за підтримки місцевої влади чи ГО вирішувалися індивідуальні питання, які виникали під час спілкування із дітьми та молоддю – питання отримання засобів особистої гігієни, одягу, технічних засобів реабілітації, тощо.

Учасники проекту стали лауреатами Всеукраїнських та міжнародних програм, отримали нагороди, подяки, значно розширили своє коло спілкування.

Програма «Надання комплексної освітньої та психолого – соціальної допомоги дітям та молоді з інвалідністю Луганської області в умовах пандемії  COVID-19», відбувається в рамках “Програми солідарності CJVID-19 від Європейського Союзу для ініціативи «Східне Партнерство», координується People is Need Ukraine та реалізується  ГО ЛОО «АМІ-СХІД».

Даний напрямок підтримується:

В Луганській області:

Управлінням молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації, Луганський обласним Центром соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями.

На Всеукраїнському рівні:

Методична підтримка: Кафедра менеджменту освіти та права УМО НАПНУ

Інформаційна підтримка: Національна Асамблея людей з інвалідністю України

Волонтерська допомога в створенні інклюзивного підходу для дітей та молоді з ОФМ: Український Медичний ліцей Національного медичного університету ім. Олександра Богомольця