Київський міський центр зайнятості відкриває двері

Київський міський центр зайнятості відкриває двері

26 березня в Київському міському центрі зайнятості відбувся останній день навчального семінару, основною метою якого було підвищення кваліфікації фахівців центрів зайнятості та їх партнерів, що дозволить їм надавати послуги шукачам роботи з інвалідністю в межах нової Моделі їх працевлаштування та забезпечення зайнятості.
Модель працевлаштування та забезпечення зайнятості людей з інвалідністю (Модель) було розроблено в межах впровадження спільного проекту Програми розвитку ООН, Міжнародної організації праці та Державного центру зайнятості (ДЦЗ) «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом доступу до зайнятості».
Як уже повідомлялося раніше, навчальний семінар, який з 22 по 25 березня проходив в Київському обласному центрі зайнятості, проводився для співробітників Київського обласного, Бориспільського міськрайонного, Києво-Святошинського районного центрів зайнятості та їх соціальних партнерів. Підставою для його проведення стало приєднання Київської області до апробації Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості людей з інвалідністю.
Під час його проведення учасники ознайомилися із проектом нової Моделі, порядком її апробації, новими підходами до організації працевлаштування людей з інвалідністю. Розглядалися соціально-медичні аспекти інвалідності, принципи ефективної комунікації, а також питання профілактики професійного вигорання.
З метою покращення співробітництва між державними установами та недержавними організаціями в процесі працевлаштування людей з інвалідністю, до участі в семінарі було запрошено партнерів ДЦЗ: представників управлінь праці та соціального захисту, Фонду соціального захисту інвалідів, медико-соціальних експертних комісій, центрів професійної реабілітації, НДО людей з інвалідністю та інших.
З цією метою до програми семінару було включено питання налагодження ефективного співробітництва між державними та недержавними організаціями з питань сприяння зайнятості людей з інвалідністю та запрошено у якості тренера голову Луганської обласної молодіжної організації інвалідів «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбассу — Схід», директора комунальної установи «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями», Баранцову Тетяну Вікторівну, яка сама є людиною з інвалідністю.
Вибір тренера був не випадковим. Тетяна – людина на візку і, як ніхто інший, обізнана щодо усіх аспектів проблеми працевлаштування та зайнятості людей з інвалідністю. Вона має «довгу біографію» в громадській діяльності: з 2002 року – голова вище згадуваної ГО «АМІ — Схід», а з 2004 — координатор програми Національної Асамблеї інвалідів України «Сприяння молодіжному громадському руху інвалідів України».


Київський міський центр зайнятості відкриває двері

Вибір місця проведення останнього дня навчального семінару також, бо Київський міський центр зайнятості є місцем доступним для людей з інвалідністю. Тут є пандус, ліфт, туалет, адаптований для людей на візках. Найголовнішим же є те, що співробітники цього центру зайнятості — люди небайдужі, які завжди з готовністю відкликаються допомогти.
Останній день семінару відкрив заступник директора Київського міського центру зайнятості Шаян Леонід Павлович, який у своєму привітальному слові уже вкотре підтвердив готовність міського центру зайнятості й надалі робити все можливе для сприяння працевлаштуванню та забезпеченню зайнятості населення м. Києва, у тому числі людей з інвалідністю.

Олена Скрипко