Інформаційний семінар для представників ГОІ Донецької та Луганської областей «Реалізація Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, як шлях подолання багатоскладових проблем для жінок, дітей та молоді з інвалідністю в ситуаціях ризику»

24 – 26 вересня 2019 року у м. Сєвєродонецьк Луганської обл. Національна Асамблея людей з інвалідністю України спільно з Луганською обласною молодіжною громадською організацією «Асоціація молоді з інвалідністю Східного Донбасу — Схід» проводять Інформаційний семінар для представників ГОІ Донецької та Луганської областей «Реалізація Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, як шлях подолання багатоскладових проблем для жінок, дітей та молоді з інвалідністю в ситуаціях ризику».

Серед основних тем для обговорення:

Чому порушуються права жінок з інвалідністю?
Доступність, як один з чинників забезпечення прав осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.
Гендерний аудит доступності, як моніторинг прав дівчат та жінок з інвалідністю.
Планування адвокаційних заходів для вирішення визначених проблем гендерного аудиту доступності.
А також доступ людей з інвалідністю до правосуддя в Луганській області. Попередні результати дослідження проведені ЛОМГО «АМІ-Схід».
Практика впровадження статті 13 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю «Доступ до правосуддя» в Україні.
Практика захисту прав людей з інвалідністю в судах, розгляд та обговорення існуючих судових рішень щодо захисту прав людей з інвалідністю.
Загальні принципи доступу до правосуддя та додаткові гарантії для людей з інвалідністю.

Здійснення гендерного аудиту доступності є особливо важливим в контексті впровадження реформи децентралізації та місцевого розвитку, адже його результати забезпечують потенціал для створення інклюзивних і гендерно–орієнтованих місцевих послуг для жінок та чоловіків з інвалідністю.

Передбачається, що після закінчення заходу будуть обрані 5 об’єктів для проведення гендерного аудиту доступності в м. Сєвєродонецьк, що дасть можливість підготувати рекомендації для місцевих органів влади, а жінкам та чоловікам з інвалідністю виступати за включення своїх потреб в місцеві програми та бюджети.

До участі запрошено представників та представниць громадських організацій людей з інвалідністю, територіальних громад Луганської області та державних структур.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *