«Хвороби, які починаються в голові»

Пройшла чергова лекція на тему: «Хвороби, які починаються в голові» з циклу Залиши звичку хворіти.

Все починається з голови! Вона представляє нас суспільству і є точкою фокусування усіх поглядів. Зрештою, про людину дізнаються, в першу чергу, по голові. Якщо щось не так з головою, значить, щось не так із самою людиною. Стан людини повністю залежить від психічного здоров’я.

Психіка людини проявляється в висловлюваннях, емоційних станах, міміці, поведінці і діяльності, їх результати та інших зовні виражаються реакціях: наприклад, в почервонінні (побледнении) особи, потовиділенні, зміни в ритміки серця, артеріальний тиск та ін. Також кожна людина може приховувати свої справжні думки, відносини, переживання і інші психічні стани. Між станом психіки і тілом існує зв’язок. Захворювання фізичного характеру впливають на стан психіки і навпаки. Дуже багато захворювань, є результатом розумової депресії. Печаль, засмучення, сильне хвилювання, невдоволення, докори сумління, почуття провини, розчарування, недовіра – все це поступово виснажує життєві сили, викликаючи розлади здоров’я.

Свідомість – це вища форма психічної активності людини, що забезпечує її цілеспрямовану поведінку. Свідомість має вирішальне значення в будь-якій сфері людської діяльності. Ще до того як розпочати будь-яку роботу, ми попередньо обмірковуємо план, вибираємо потрібні засоби праці, збираємо потрібну інформацію, спілкуємося з іншими людьми. Наша свідомість була б надмірно перевантажена, якби кожна нова діяльність відбувалася під її контролем. Тому значна частина наших дій відбувається підсвідомо.

Між психічним та фізичним самопочуттям людини існує найтісніший взаємозв’язок, думки та вчинки людей можуть та безпосередньо впливають на їхній стан, фізичне та емоційне здоров’я, загальне благополуччя та якість життя.

Кожна людина свідомо чи підсвідомо володіє якимись релаксуючими стратегіями. І дуже добре, щоб якомога раніше кожен із нас зрозумів, що йому приносить полегшення і задоволення. Для цього потрібно вивчати себе, вивчати свої можливості в різних сферах життя і свою поведінку в різних ситуаціях.

Наприкінці зустрічі лікар відповів на всі запитання учасниць.

Захід відбувся в рамках проекту «Provision of comprehensive educational, psychological and social assistance to children and youth with disabilities in Luhansk region in the context of COVID-19 pandemic», виконується  ГО «ЛОО «АМІ-СХІД» та реалізується за підтримки організації «Людина в біді» за фінансового сприяння Європейського Союзу.