Доступність освіти для людей з обмеженними фізичними можливостями на Буковині.

Проэкт "Створення моделі соціального партнерства у напрямку реалізації прав людей з інвалідністю на доступність освіти "

ДОСТУПНІСТЬ ОСВІТИ
ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕННИМИ
ФІЗИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ НА БУКОВИНІ.

Чернівецькою обласною організацією інвалідів-візочників «ЛІДЕР» за всебічної підтримки Сторожинецького коледжу Відкритого Міжнародного університету розвитку людини «Україна» , та безпосередньої інформаційної підтримки Національної Асамблеї інвалідів України , Луганської обласної молодіжної організації «АМІ-СХІД» — 26 квітня був проведений семінар на тему «Створення моделі соціального партнерства в напрямку реалізації прав людей з інвалідністю на доступність освіти».
Захід пройшов в приміщенні Сторожинецького коледжу Відкритого Міжнародного університету розвитку людини «Україна» м. Сторожинець Чернівецької області. В семінарі взяли участь: перший заступник голови Сторожинецької РДА, голова міської ради м. Сторожинець, начальник управління соц.. захисту населення Сторожинецької РДА, директор Відкритого Міжнародного університету «Україна» Сторожинецького коледжу, заст.. керуючого обласним Фондом захисту інвалідів, голови громадських організацій інвалідів області, студенти Сторожинецького коледжу та люди з обмеженними фізичними можливостями Чернівецької області.


Доступність освіти для людей з обмеженними
фізичними можливостями  на Буковині.

Доступність освіти для людей з обмеженними
фізичними можливостями  на Буковині.

Доступність освіти для людей з обмеженними
фізичними можливостями  на Буковині.

Зі словами привітання до присутніх звернувся господар закладу директор Відкритого Міжнародного університету розвитку людини «Україна» — Горюк Павло Дмитрович, який відмітив , що в університеті гостро стоїть питання щодо проблем доступу до освіти людей з інвалідністю. Пообіцяв також зробити максимально доступним навчальний заклад для особливих студентів. За роки існування Відкритого Міжнародного університету розвитку людини в Чернівецький області в ньому мали можливість отримати освіту 39 людей з обмеженими фізичними можливостями.
Мене, як людини, що пересувається на інвалідному візку, як керівника організації інвалідів надзвичайно тішить те, що дирекція першого закладу в який ми звернулися з пропозицією про співпрацю з теплотою та розумінням пішли нам на зустріч. Тому, хочу подякувати директору Горюку П.Д. та його заступниці Мінтенко Г.Г. за те , що дозволили нам провести аудит доступності та погодились на подальшу співпрацю з нашою організацією.
Семінар пройшов в професійній та небайдужій атмосфері.
Заступник керуючого Чернівецьким обласним відділенням Фонду захисту інвалідів Євлахов В.І. ознайомив присутніх з порядком фінансування витрат на навчання інвалідів в професійно-технічних та інших навчальних закладах.
На семінарі мали можливість виступити і студенти, люди з інвалідністю, а також ті які виявили бажання навчатись в навчальному закладі.


Доступність освіти для людей з обмеженними
фізичними можливостями  на Буковині.

Доступність освіти для людей з обмеженними
фізичними можливостями  на Буковині.

За останні місяці я мала можливість багато спілкуватися з людьми з обмеженними фізичними можливостями нашої області щодо отримання освіти. Нами було проанкетовано більш ніж 50 людей з інвалідністю. Поспілкувавшись з усіма я зробила висновок – що майже усі опитані , які мають різний вік, різні захворювання мають бажання навчатися в навчальних закладах. Але , на жаль для багатьох це складно і не доступно. І тому, зібралися ми на семінарі , щоб обговорити проблему доступності до освіти людей з особливими потребами. А головне, щоб створити модель партнерства, адже, ця проблема не повина бути проблемою тільки управління освіти. Партнерами в цьому напрямку повинні бути влада, соціальні структури, ВУЗи, громадські організації інвалідів, управління транспорту, архітектури, бізнесові організації.
Завершився семінар «Створенні моделі соціального партнерства в напрямку реалізації прав людей з інвалідністю на доступність освіти» важливим і головним моментом цієї зустрічі – це підписання Угоди про співробітництво між Чернівецькою обласною громадською організацією інвалідів – віз очників «Лідер» та Сторожинецьким коледжем Відкритого Міжнародного університету розвитку людини «Україна».
Конвенція ООН про права інвалідів, Закони України, міністрів України говорять про необхідність створення рівних прав та умов на доступність освіти всіх категорій громадян держави. Але, тільки через подолання стереотипів, розвиток волонтерської допомоги в ВУЗах та школах, створення партнерства між громадськими організаціями інвалідів та інших структур ми зможемо створити доступне середовище в галузі освіти.

Голова
Чернівецької обласної громадської
організації інвалідів-візочників
«ЛІДЕР»
Валентина Марусенко