Доступність.Частина — 2

Аудит 1.
  1. Назва заходу: проведення аудиту архітектурної доступно КУ «Луганська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 17».
  2. Дата та місце проведення: 24.02.14.
  3. Кількість учасників та цільова аудиторія: аудитор та студенти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (волонтери) — майбутні реабілітологи та викладачі дисципліни «Основи здоров’я» в школах, батьки дітей.
  4. Мета: створення гідних умов для навчання дітей та молоді з інвалідністю, шляхом виявлення елементів архітектурної недоступності шкіл та їх подолання.
 


 
 


 
 

   
 

Результати:
  • Виявлені позитивні моменти аудиту: відсутність бордюрів на шкільній території; наявність стоянки для автомобілів; у кабінетах широкі двері.
  • Виявлені негативні моменти: асфальтове покриття в поганому стані; будівельне сміття після ремонту не вивезене і не огорожене; відсутність пандуса або підйомників; невідповідність ширини ганку державним будівельним нормам; санвузли повністю недоступні.
  • Розроблені рекомендації: зробити скошені бордюри на пришкільній території; побудувати пандус при вході в школу згідно державних будівельних норм; при наявності коштів облаштувати будівлю зовнішнім підйомним пристроєм; обладнати санвузли для людей з інвалідністю згідно будівельних норм; обладнати стоянку для автомобілів з ручним керуванням відповідно до ДБН.
  • Загальна інформація: середня загальноосвітня школа № 17 знаходиться в центральній частині міста, розташована в безпосередній близькості до спортивних, медичних та культурних установ. Викладачами учбового закладу є люди з великим педагогічним стажем та досвідом виховної діяльності підростаючого покоління. Багато батьків мають бажання, щоб діти навчалися в цій школі, у тому числі і батьки дітей, які мають інвалідність. Однак, школа на даному етапі є практично недоступною. Є надія, що саме аудит архітектурної доступності, вироблені рекомендації та співпраця, залучать додаткове фінансування на переобладнання. В першу чергу, санвузлів.
Продовження далі …

 Прес-центр ЛОМГО «АМІ-Схід»