День білої тростини

День білої тростини — це просто ще одна можливість нагадати суспільству про те, що ми повинні враховувати та розв’язувати питання громадян, які мають проблеми із зором.
Важливо розуміти ці потреби, враховувати їх при плануванні та будуванні, при навчанні та при наданні освітніх послуг, на семінарах та при працевлаштуванні, в лікарнях, закладах культури, у транспорті.

Ми повинні розуміти, що надання в електронному вигляді матеріалів допоможуть студентам навчатися, що яскраві лінії на сходах допоможуть слабозорій людині, а оснащений звуковим сигналом ліфт не дозволить слабозорому громадянину вийти не на тому поверсі.
Це — просто ще один день нагадати громаді про те, що ми всі різні, але рівні.

Центр соціокультурної адаптації молоді з ОФМ добре розуміє ці питання та працює над ними. Але, навіть, в середині цієї категорії існують особливо вразливі дівчата та хлопці, які не тільки мають проблеми із зором, а й складні життєві обставини. Відсутність близьких, супутні захворювання, надзвичайні комплекси, невпевненість в оточуючому середовищі, адже воно буває таким недоступним для незрячої людини. Найбільше синців та травм саме у цих людей, адже кожна нерівність, бордюри, скляні двері, погане світло — це все — перешкоди, які для інших людей не такі значимими.
Ми намагаємося залучити дітей та молодь цієї категорії на всі заходи та свята, до навчання та працевлаштування, не прив’язуючись до дати та плану.

Як і зараз ми зустрічаємося з нашими друзями, адже вже більше ніж 10 років — це наші друзі, які потребують допомоги.
Наприклад — Світлана…. Ніжна, добра, сором’язлива дівчина, але як би ви знали, як вона гарно співає, і скільки раз їй стоячи аплодували у великому залі де відбувалися соціокультурні заходи, адже творчість для цієї дівчини це і захоплення, і саме життя.
То ж просимо, друзі, пам’ятати про людей, які живуть поруч, допомагати їм, підтримувати, особливо у важкі часи карантинів та пандемії.

Центром була надана допомога у розв’язання питань з забезпечення комп’ютерною технікою родини де декілька людей з інвалідністю із втратою зору, та для покращення діяльності НУО Старобільського району.