Центр тимчасового проживання людей з інвалідністю з Луганської області

Проблема:

В Луганській області до війни мешкали 120 000 людей з інвалідністю.

Процес евакуації бул дуже важким адже йшли бої, люди сиділи в підвалах, ліди з інвалідністю знаходилися в підвалах місяць і більше. На візках – не могли покинути взагалі до евакуації.

Євакуйовували за допомогою МЧС, волонтерів, ГО, влади. Вивозили без візків, милиць, не могли вмістити техніку в евакуаційний транспорт куди сідало дуже багато людей.

Луганська область в літку 2022 року була вся окупована РФ. Великі місця області повністю зруйновані Сєвєродонєцьк, Лісічанськ, Рубіжне, Попасна, Кремінна.

Офіс організації знаходився в Кремінній, тому все обладнання, документи, техніка були втрачені.

Велика кількість людей виїхали в м. Днепр, де міська влада Днепра надала приміщення – в минулому дитячий садочок, який був повністю архітектурно недоступним.

За допомогою Мальтійського ордену даний центр вдалося зробити доступним для людей з інвалідністю, які були евакуйовані, втратили житло, близьких, рідне оточення.

Аудит доступності, вплив і рузультат

Результат:

За підтримки проекту Мальтійського ордену:

  • Зроблений підйомник на другий поверх (житловий поверх, куди люди з інвалідністю не могли піднятися взагалі, і саме тому не могли жити в цьому центрі люди з інвалідністю);
  • Розширені двері по всьому центру тимчасового проживання;
  •  Прибрані пороги по всьому Центру для вільного пересування для людей з інвалідністю;
  • зроблений капітальний ремонт та реконструкція житлових кімнат для людей з інвалідністю;
  • зроблений капітальний ремонт та облаштування санітарної зони  — санвузол, душева, умивальник, біде, придбані допоміжні засоби реабілітації – спеціальні туалетні стільці та стільці для душу, поручні, неслизька плитка, широкі двері, ручки, для людей які мають важкі ураження хребта та спиного мозку, центральної нервової системи, порушення координації, тощо.
  • Закуплені ліжка, ширми, білизна, меблі, мікрохвильова піч, мультіварка, чайник, з залучених коштів.
  • Обладнана прилегла територія на якій розмішений центр – знаходиться на дуже не рівній місцевості, не можна було навіть нормально переміщатися здоровій людині, а на візку та милицях, тем більше. Викладена плитка, доріжки, зроблена площадка для відпочинку людей, які важко пересуваються.
  • Зроблено доступ на кухню, в столову, в пральню.

При центрі створений міні дитячий садочок. В центрі мешкає 30 дітей серед яких багато дітей з інвалідністю та інших вразливих категорій. За підтримки проекту був утеплена підлога для дітей.

Раніше вони грали на холодній підлозі.