Аудити архітектурної доступності — лікарня відновленого лікування, м. Галич

Це єдина лікарні в Україні, яка спеціалізується на лікуванні пролежнів у важко-хворих людей. Раніше така лікарня була в Донецьку, але вона стала недоступною для українців під час окупації 2014 році.

В даній лікарні розміщені евакуйовані люди з важкими травмами та захворюваннями хребта та спиного мозку, після інсультів та інших важких уражень центральної нервової системи.

За підтримки Мальтійської служби допомоги поетапно відбулося 3 відвідування лікарні:

  • Повний аудит доступності приміщення.
  • Аудит бомбосховища.
  • Прилеглої території на можливість переміщення людей на візках, милицях, ходунках, з порушеною моторикою, що були евакуйовані та мають потребу у тривалому лікуванні.
  • Спілкування із евакуйованими людьми
  • Спілкування із персоналом лікарні.
  • Реконструкція та облаштування двох кімнат та двох санвузлів – жіночої та чоловічої під потреби евакуйованих людей з інвалідністю, що пересуваються на візках та мають потребу у лікуванні.

Зустріч із керівництвом лікарні. 

Аудит доступності лікарні.

Результати аудиту:

  1. В лікарні не має жодної кімнати із архітектурно доступним санвузлом та душевою. Це означає, що людина на візку не може потрапити, а ні в душ, а ні в туалет. Ширина двері – 52 см інвалідний візок не проходить.
  2. В лікарні, де лікують пролежні, не має облаштованої перев’язочної.
  3. Вся прилегла територія є архітектурно доступною; є ліфти; гарні умови; професійне лікування;
  4. Люди з інвалідністю, серед яких багато евакуйованих людей, які постійно мешкають в лікарні, дуже страждають від недоступності до гігієни та постійної залежності від інших людей

Що зроблено.

Проведені переговори/аудити/спілкування з людьми, що потребують допомоги.

Вирішено за підтримки Мальтійської служби допомоги, реалізує АМІ-СХІД, зробити ремонт та переобладнання (санвузли, душеві) в двох кімнатах  — зробити архітектурно-доступними жіночу та чоловічу кімнати.

Одна кімната це – туалет, душ, маленький коридор, палата;

На переговорах сказали, що ця допомога є поштовхом для того, щоб на прикладі зроблених кімнат для важких людей ВПО, шукати подальше фінансування, в тому числі, спробувати закласти в міський бюджет.

Результат:
облаштовані дві кімнати жіноча та чоловіча, два санвузла із допоміжними засобами, щоб людина могла самостійно доглянути за собою. Люди евакуйовані, що мають важкі пролежні, живуть в лікарні вже рік, можуть тепер самостійно потратити до санвузла, жити в гарних умовах.

Створені можливості будуть працювати на українців з інвалідністю і по закінченні війни.