Аудити архітектурної доступності — «Магальський дитячий будинок-інтернат» м. Чернівці, с. Магала

Під час реалізації проекту були проведені аудити доступності місць розміщення людей з інвалідністю, чи центрів де можна було би розмістити євакуйованих вразливиз людей, провівши реконструкцію та облаштування за пілтримки проекту від Мальтійського ордену.

Так ми приїхали в даний будинок інтернат для дітей. До війни в данному інтернаті мешкало 10 дітей 3-4 ступеню, інтернат намагалися закрити. Під час війни до інтернату було євакуйовано 40 дітей різного віку 3-4 ступені важкості психо-фізичних захворювань.

Дана будівля знаходиться в приміщенні, що раніше було панським маєтком, вона пристосована під інтернат, в якому знаходяться дуже важкі діти.

 1. Прилегла територія (двір) має великий нахил, є небезпечною для пересування дітей на візках, для дітей з порушенною координацією рухів;
 2. Будівля має нормативний пандус, і згідно ДБН поручні;
 3. Проблема – досить високі пороги в кожну кімнату;
 4. Кімнати невеликі, в них розташовані діти;
 5. Лавочки на яких сидять діти – деревяні, жорсткі, грубі;
 6. В одній невеликій кімнаті знаходяться діти різного віку, з різними психічними та психо-фізичними захворюваннями. Це є дуже важким для дітей, які меньші за віком, та мають можливість навчатися; психічні захворювання різні  — деякі діти страждають від проявів захворювання інших дітей. Вони лякаються;
 7. Санвузли не відповідають стандартам ДБН зовсім;
 8. Душеві/ванні кімнати не відповідають стандартам ДБН;
 9. Столова дуже мала, темна, як і всі кімнати;
 10. В закладі катострофічно не вистачає фахівців (згідно типового положення по фахівцям — норма);
 11. Засоби сосбистої гігієни за словами персоналу – вдосталь;
 12. Транспортна проблема – є однією з проблематик – закладу необхідний спеціалізований автобус;

Результат:

Даний обєкт не був реконстуйований за рахунок проекту, але від аудиту, що відбувся в рамках проекту для дитячого будинку була велика користь.

 • Після аудиту дітей різних за віком та захворюванням  — розділили. Знайшли кімнату для додаткової групи. За благодійні кошти АМІ-СХІД профінансували догляд 5 медсестер для сформованої групи малюків, які страждали найбільше всього. Дана проблема була висвітлена перед японським донором, який проплатив 5 зарплату медсестер.
 • Від АМІ-СХІД неодноразово були передані засоби особистої гігієни памперси, пелюшки, вітаміни;
 • Партнерами були встановлені бойлери; закуплені пральні машини;
 • До вирішення питань даного інтернатного закладу долучені представники Чернівецької ОДА, громадські організації, офіс урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю;