Зустріч в рамках проведення «Марафону натхнення» пройшла

25 листопада в рамках проведення «Марафону натхнення» пройшла зустріч родин осіб з інвалідністю ВПО, які у 2014 році вимушені були покинути свої домівки на Сході та нині мешкають по всій Україні — “ВПО з інвалідністю та їх родини — основні виклики та можливі шляхи вирішення” В дискусії взяла участь Тетяна Баранцова — Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю та представники Апарату, представники громадських організацій осіб з інвалідністю ВПО.

Родини, де мешкають люди з інвалідністю, це особливі родини, які потребують піклування Держави. Держава підтримує людей з інвалідністю, приймаючи Закони, які б посприяли у розв’язання житлових питань ВПО., адже питання з проживанням ВПО не вирішено.62% ВПО змушені винаймати житло. Лише 10% змогли собі дозволити придбати власне помешкання.

В Україні діють дві державні програми, які б мали допомогти розв’язувати житлове питання: програма «Доступне житло» та програма пільгового кредитування учасників АТО та ВПО. Люди зацікавлені у реалізації цих програм.

Учасники ділились наболілим, розповідали що в деяких містах ставлять на чергу, в деяких ні. Але всіх попереджають, що грошей на придбання квартир в бюджетах немає.

Всі учасники зустрічі прийшли висновку, що разом зможемо розв’язувати цю проблему і створити людям гідні умови для життя.Організатори: ГО «КРИМ СОС», Офіс Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю.Логістика: КУ «ЛОЦСАМОФМ», ЛОО «АМІ-СХІД»