Здоров’я жінок України


Програма «Здоров’я жінок України» — це п’ятирічна Програма (2011-2016 рр.) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що впроваджується Інститутом досліджень і тренінгів імені Джона Сноу.

Мета програми «Здоров’я жінок України» — сприяти збереженню репродуктивного здоров’я жінок та пар України шляхом покращення використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи непланованій вагітності та абортам. Для досягнення мети Програма працює зокрема з українськими неурядовими організаціями, підтримуючи їхні ініціативи, спрямовані на зміну ставлення населення і створення сприятливих політик на національному та місцевому рівнях, а також зміцнюючи їх організаційну спроможність.

Програма «Здоров’я жінок України» буде продовжувати поширення успішного досвіду, отриманого під час впровадження  проекту USAID «Разом до Здоров’я», що працював  протягом 2005-2011 років в  13 областях України, АР Крим та в  м. Севастополь.

Діяльність Програми відбувається у 3 стратегічних напрямах: просвітницька робота з населенням, налагодження системи  якісних та доступних медичних послуг з планування сім’ї, а також розробка сприятливих політик у сфері планування сім’ї.

Окремим завданням, що стоїть перед Програмою є сприяння збереженню репродуктивного здоров’я жінок з інвалідністю (зокрема з проблемами опорно-рухового апарату) і захисту їхніх репродуктивних прав, посилення навичок з адвокації і лобіювання громадських організацій, що працюють з людьми з інвалідністю.

Цей напрям буде реалізовуватись у 4 пілотних областях – Вінницькій, Житомирській, Луганській, Львівській і на національному рівні.

Партнерами Програми у цьому компоненті є громадські організації людей з інвалідністю, які працюють у відповідних областях, і Національна асамблея інвалідів України, яка об’єднує 108 неурядових організацій, що мають досвід роботи з людьми з інвалідністю.

Підтримані проекти на рівні області здійснюватимуть таку діяльність:

  1. Аудит доступності якісних медичних послуг з планування сім’ї і репродуктивного здоров’я.
  2. Збір і аналіз статистичних даних щодо стану жінок з інвалідністю і проблемами опорно-рухового апарату, зокрема, в області.
  3. Просвіта жінок, дівчат і батьків дітей з інвалідністю.
  4. Навчання для медиків.
  5. Навчання для соціальних працівників і фахівців з соціальної роботи.
  6. Інформаційно-просвітницькі кампанії щодо репродуктивного здоров’я людей з інвалідністю.

Передбачається, що Програма працюватиме в цьому напряму наступні 2 роки.