«Здоров’я жінок України»

Перше за все ми щиро дякуємо всьому колективу Всеукраїнської програми «Здоров’я жінок України» за надзвичайну чуйність та підтримку, з якими він відноситься до нашої категорії!
 

Напрямок Всеукраїнської програми «Здоров’я жінок України», є інноваційним для жінок, які пересуваються на візку. Він захищає їх права на медичну допомогу, репродуктивні права та материнство і ця програма є надзвичайно важливою для всіх категорій жінок без виключення.

Перший етап проекту «Сприяння в реалізації прав жінок з інвалідністю, із захворюванням опорно-рухового апарату, на медичну допомогу та материнство», який реалізовувала ЛОМГО «АМІ-Схід» був успішним. Ми виконали всі завдання, реалізували практично всі заходи.

Ми провели аудити доступності медичних закладів, анкетування жінок, які пересуваються на візках в Луганській області, провели семінар для медичних працівників, заключили меморандум про співпрацю із Департаментом охорони здоров’я ЛОДА, отримали особисту підтримку губернатора.

В зв’язку з військовими діями, які розпочалися на території Сходу України, продовжувати проект на території Луганської області стало неможливим.

На сьогодні виникла гостра необхідність в проведенні аудитів доступності до медичних послуг для жінок переселенців з Луганської та Донецької областей, більшість з яких розміщені в Одеській, Вінницькій, в м. Києві та в Київській та Дніпропетровській областях.

Жінки стикаються з дуже важкими проблемами в побутовому та архітектурному плані. Вони мають проблеми з лікуванням, консультуванням, отриманням медикаментів, засобів особистої гігієни, що гарантується Законом України «Про реабілітацію інвалідів в Україні». Ні про обстеження, ні про медичну допомогу річ не йдеться, тому, що вони розташовані далеко від лікарень, транспорт недоступний, супроводжуючих не має, грошей на ліки та обстеження не існує. 

Але не менше, а значно й більше складною є ситуація щодо отримання медичної допомоги для жінок, які не мали можливості отримання допомоги, виїжджали самостійно, і самостійно вирішують проблеми проживання, харчування, побуту, гігієни, медичні, освітні для дітей, тощо. 

Жінки звертаються за допомогою, з проханням допомогти вирішити питання пов’язані зі звичайним життям, але надзвичайно ускладнені тим, що жінка позбавлена всіх пристосувань, звичайного оточення, можливості спілкуватися з лікарем, який її вів вдома. Жінка з важкими ураженнями опорно-рухового апарату має безліч проблем і ми мусимо їй допомогти, та знайти шляхи їх системних рішень.

Саме на це спрямований другий етап проекту, який підтримано Всеукраїнською програмою «Здоров’я жінок України», враховуючі ускладнену ситуацію щодо головної цільової групи проекту.

Ми мусимо провести наступні заходи:

  • Провести аудити архітектурної доступності будівель де розташовані жінки з інвалідністю – вимушені переселенці: як в місцях масового проживання так і за проханням індивідуально. 
  • Надати консультації психологічного та правового плану;
  • Провести круглий стіл за результатами аудитів архітектурної доступності, консультувань, звернень. Також метою засідання буде привернення уваги державних та громадських структур до проблем жінок з інвалідністю, які визначать аудити архітектурної доступності та проведене дослідження. Це дозволить з акцентувати увагу влади на цих важких проблемах, та спрямувати на їх системне вирішення.
Тетяна Баранцова
Голова ЛОМГО «АМІ-Схід»