Заняття різними видами творчості має величезне значення для розвитку як дитини, так і дорослої людини

Творчість розвиває фантазію та креативність, допомагає екологічно висловлювати свої думки та почуття, розвивати соціальні та професійні навички, розвивати впевненість у собі. Дитина, яка створює свій маленький творчий шедевр, відчуває гордість за своє досягнення, що, безперечно, підвищує самооцінку, надає натхнення на подальший розвиток,  дає можливість кожному та кожній почуватися цікавою та визнаною особистістю.

Тому метою арт-терапевтичних зустрічей онлайн та у цікаво обладнаному просторі і є допомога дітям розвиватись, заохочуючи їх бажання займатись творчістю. Такі зустрічі є інклюзивними, онлайн до них долучаються дітки та молодь з різних куточків країни, що мають проблеми зі здоров’ям. У Школі корисного дозвілля Вулик (м. Полтава, обласна бібліотека ім. І. П. Котляревського) арт-терапевтичні заняття відвідують дітки переселенці та полтавці, часто – разом з мамами чи бабусями, старшими братиками й сестричками.

На арт-терапевтичних заняттях не лише вивчаємо різні творчі техніки, малювання різними способами та різними інструментами. Говоримо про емоції та почуття, ділимось позитивом, власними успіхами й подіями і навіть маленькими секретиками. Різноманітні матеріали – ніжна вовна, пастелі, повітряний пластилін, різнокольоровий папір і картон, купа яскравих дарунків природи – все це забезпечує політ фантазії, і обов’язково – неперевершений результат.

Тож, за липень-вересень відбулось 21 онлайн-зустріч для 20 дітей та молоді (відвідуваність – 123). Серед найцікавіших тем: малювання яскравої кульбабки в нетрадиційній техніці, як намалювати дружбу, вітер, красивий пейзаж, вовняну акварель, зліпити фантастичну тваринку з повітряного пластиліну, малюнок-мозаїку з кольорового паперу.

У Полтаві тим часом на заняття щодня, крім вихідних, приходять діти зі своїми дорослими. На сьогодні такими активностями охоплено понад 250 дітей, переважно із сімей переселенців зі Сходу країни. В улюбленому Вулику вони отримують так необхідну зараз емоційну підтримку та творчий розвиток, почуваються як вдома, адже можуть вільно висловити свої почуття, поділитись здобутками і проблемами, знайти заняття кожному до душі.

У наших творчих заняттях обов’язковим є дотримання надважливих правил: повага до кожного, можливість вибору учасниками матеріалів, технік, інструментів та щире захоплення отриманим результатом – творчим та емоційним.

Працюємо за підтримки Global Fund for Children та ГО Луганська обласна організація «АМІ- Схід».