Захист прав дітей під час війни. Ризики, потреби, можливості

Діти, що мають інвалідність, під час евакуації, тривог, необхідності приймати родинами миттєві рішення, мають ще більше вразливостей та ризиків, які руйнують їх сили та здоров’я…..

Міжнародна відео конференція «Захист прав дітей під час війни. Ризики, потреби, можливості» об’єднала більше 250 осіб, 100 підключень з різних локацій, з різних куточків України та країн Європи.

Захід відбувся за підтримки Олександра Яреми — Державного секретаря Кабінету Міністрів України.

Gunta Anča – Віце-Президента Європейського Форуму людей з інвалідністю, голова ГО SUSTENTO

Joseph V Bednarek – директора Глобального фонду для діте організації яких надають допомогу українським дітям в напрямку отримання гуманітарної допомоги, освітніх, медико-психологічних програм та прихістку на протязі всього часу війни.

Під час заходу відбулися обговорення в яких прийняли участь представники Уряду, обласних державних адміністрацій, міжнародних та українських громадських організацій, батьки, регіональні представники Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Чернівецькій, Житомирській, Київський, Кіровоградській, Черкаській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Донецькій, Івано-Франківській, Вінницькій, Закарпатській областях.

До заходу були підключені онлайн та офлайн діти з різних міст України та світу, де розміщені тимчасово, де відбувалися художні майстер – класи — в центрах реабілітації, в центрах тимчасового проживання, а також в громадських організаціях людей з інвалідністю (на дітей чекають The Global fund for children та від Американської художньої дитячої студії К. Литвак).

Серед головних тем конференції:

Соціальний захист та правова допомога дітям, які постраждали від вибухонебезпечних предметів під час збройної агресії російської федерації.

Діти – внутрішньо переміщені особи. Проблеми, що потребують першочергового вирішення.

Діти – евакуйовані до європейських країн. Питання адаптація, соціальної, медичної та освітньої підтримки, збереження української ідентичності.

Діти, які знаходяться в районах, близьких до лінії фронту, в районах, що були під окупацією;

Вже під час конференції разом з обласними ОДА було вирішено низку питань, які поставили батьки дітей з інвалідністю, а також заплановано профільні наради з МЗС, МСП, Міністерством ветеранів, Міністерством реінтеграції щодо вирішення головних тез Конференції.

The Global Fund for Children 

ГО АМІ-Схід

Волонтерський супровід Український медичний ліцей Національного медичного університету ім..Олександра Олександровича Богомольця.

Арт терапевтичний супровід, запис та монтаж відео конференції здійснюється дитячим Громадським Інтернет-телебаченням і радіо Veselka TV — Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо 

Союз самаритян України київське обєднання Спілка Самаритян України Діти

Дякуємо за допомогу із сурдоперекладом Светлана Баклицкая 

Більше інформації — KMU.GOV.UA Кабінет Міністрів України — Відбулася міжнародна відеоконференція «Захист прав дітей під час війни. Ризики, потреби, можливості»