European Disability Forum

European Disability Forum — організація, яка в ці важкі часи підтримує українців з інвалідністю та їх родини, допомагаючи створювати доступними шелтери, облаштовучи їх, організовує гуманітарну допомогу, сприяє тому, щоб на європейському рівні потреби постраждали х у війні українців були почуті.

У будинку Уряду відбулася зустріч Державного секретаря Кабінету Міністрів України Олександра Яреми та Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю Тетяни Баранцової з Виконавчою директоркою EDF Кетрін Найтон та Координатором проектів СВМ Хеймо Дутл, які з 7 по 10 березня перебувають в Україні.

Олександр Ярема подякував за підтримку, яку відчувають українці з боку міжнародних організацій, за допомогу, яку ті надають людям з інвалідністю, як в Україні, так і за її межами. Бо в період воєнного стану люди з інвалідністю потребують ще більшої уваги та підтримки, адже з війною багато навіть буденних речей ускладнюється.

Державний секретар відзначив роль громадянського суспільства в процесі підготовки та прийняття рішень Урядом, які, зокрема, сприяють створенню додаткових умов для самореалізації осіб з інвалідністю.

«Для Уряду дуже важливою є співпраця з громадянським суспільством, залучення представників громадянського сектору до процесу прийняття рішень, — наголосив Олександр Ярема. – Уряд бачить громадянське суспільство як серйозного партнера. Зокрема, недавно було прийнято план заходів на виконання стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства. Один з важливих елементів цього плану – це розвиток соціальних послуг, залучення організацій громадянського суспільства до надання таких послуг».

Олександр Ярема відзначив великий внесок Тетяни Баранцової в налагодження співпраці між Урядом та громадянським суспільством з питань проблематики осіб з інвалідністю.

Своєю чергою Кетрін Найтон підкреслила мужність українців, їх організованість, взаємопідтримку.

«У вас дуже потужні організації допомоги людям», — наголосила вона, відзначивши програми, покликані заохочувати українців повертатися до України. Особливої уваги заслуговує, за словами Кетрін Найтон, позитивний досвід роботи громадських організацій, з яким познайомилися на форумі у Вінниці.

Як запевнила Тетяна Баранцова, громадські організації осіб з інвалідністю тісно співпрацюють, як з офісом Урядового уповноваженого, так і з представниками влади на місцях. Завдяки цьому вдається спільно вирішувати чимало поточних питань.