Всеукраїнський форум «Жінка з інвалідністю — міфи та реальність»

4 грудня 2020 року о 15:00 в режимі ZOOM конференції відбудеться Всеукраїнський форум «Жінка з інвалідністю — міфи та реальність». На заході буде присутня представниця ООН Жінки.

Проблематикою форуму є ті факти, що жінки/дівчата з обмеженими фізичними можливостями перебувають в особливо несприятливих умовах, (як за статевою ознакою, так і за ознаками інвалідності). Вони більшою мірою страждають від жорстокого поводження оточуючих, недостатнього медичного обслуговування, соціальної дискримінації і вимагають підтримки, на законодавчому, громадському та інформаційному рівні, щодо соціального та правового захисту. особливо яскраво це проявляється під час ризику, гуманітарних та екологічних катастроф, а зараз — в ситуації з COVID 19.

Метою даного Форуму є привернення уваги до проблем жінок/дівчат з інвалідністю широкого кола громадськості на місцевому та державному рівнях, жіночих, правозахисних громадських організацій, інших інституцій щодо сприяння реалізації прав дівчат і жінок з інвалідністю, гарантованих Конвенцією ООН з прав осіб з інвалідністю, Конституцією України та іншими державними й Міжнародними правовими актами.

В рамках Форуму відбудеться обговорення проблем соціального та медичного захисту жінок/дівчат з інвалідністю, їх можливостей особистої самореалізації, материнства, зайнятості, гарантій медичної, правової, соціальної спрямованості, протидія фізичному та психологічному насильству:

 • жіноче здоров’я;
 • соціальна адаптація дівчат в спеціальних школах;
 • проблеми виховання та розвитку дітей з ментальними порушеннями;
 • жінки з інвалідністю та COVID 19;
 • жінка і цукровий діабет;
 • проблеми жінок з інвалідністю, що мешкають в сільській місцевості та у віддалених районах;
 • проблеми родин: мама з інвалідністю і дитина з інвалідністю;
 • проблеми жінок з інвалідністю ВПО;
 • як то бути студенткою на візку?;
 • жінка з інвалідністю в інтернатних закладах;
 • жінки з інвалідністю, яка мешкає на лінії зіткнення; тощо.

Захід проводиться за проханням жінок та дівчат, представниць громадських організацій, мешканок різних областей України.

Організатор заходу: Громадська організація «Луганська обласна організація» Асоціація жінок, молоді, родин з інвалідністю Східного Донбасу — Схід (ГО «ЛОО» АМІ-СХІД)

На Всеукраїнському рівні захід підтримано:

Офісом Урядового Уповноваженого з прав осіб з інвалідністю, Департаментом молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України, Агенцією УВКБ ООН у справах біженців, Міжнародним жіночим клубом м. Києва, Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України, Українським медичним ліцеєм ім.. О. О. Богомольця.

На регіональному рівні: Луганська обласна державна адміністрація Управління молоді та спорту Луганської ОДА, КУ «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями».

За підтримки: Офісу Уповноваженого з прав людей з інвалідністю при Президенті України

Інформаційна підтримка:
https://naiu.org.ua/ Громадська спілка «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України»
https://ami-cxid.org/ Громадська організація «Луганська обласна організація» Асоціація жінок, молоді, родин з інвалідністю Східного Донбасу — Схід (ГО «ЛОО» АМІ-СХІД)

 • 067 171 6378
 • 095 550 3322

English version of this post