Всеукраїнська Нарада членів молодіжної ради
громадських організацій інвалідів НАІУ
«Проблема соціальної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями зумовлена відсутністю окремих державних програм, спрямованих на всебічний розвиток молоді з інвалідністю на Україні, чому й відповідає вкрай низька соціальна активність даної соціальної групи».
Такого висновку в результаті роботи Всеукраїнської Наради членів молодіжної ради громадських організацій інвалідів Національної Асамблеї інвалідів України прийшли молодіжні лідери ГОІ з різних регіонів держави.
Також було відмічено, що дана цільова група не вивчена, не досліджена, не зрозуміла.
![Всеукраїнська Нарада членів молодіжної ради громадських організацій інвалідів НАІУ](https://ami-cxid.org/wp-content/uploads/news_photos/vseukr_narada/vseukr_narada2.jpg)
![Всеукраїнська Нарада членів молодіжної ради громадських організацій інвалідів НАІУ](https://ami-cxid.org/wp-content/uploads/news_photos/vseukr_narada/vseukr_narada4.jpg)
За думкою представників молодіжної ради, в Міністерстві сім’ї, молоді та спорту дана група та напрямки діяльності для цієї категорії громадян фактично не прописані ніякими пунктами у загальнодержавних молодіжних програмах. Цей факт дуже вражаючий, здається, що діти та молодь з інвалідністю повністю віддані під опіку Міністерству праці та соціального захисту населення, яке й повинно вирішити всі потреби даних громадян.
Але діти та молодь не просто так мають цей вік, окремі прагнення, завдання, мрії, щоб не мати можливості приймати участь у загальнодержавних програмах своєї вікової категорії. Це повинні бути не одна-дві програми на рік, а прагнення за інтересами, талантами, включати дітей та молодь з інвалідністю у загальні програми даного Міністерства. Інакше, як буде йти інклюзія, якщо головне для дітей та молоді Міністерство сім’ї, молоді та спорту не «включає» своїх підопічних, крім спорту — паралімпійців, у життя своєї цільової групи?
![Всеукраїнська Нарада членів молодіжної ради громадських організацій інвалідів НАІУ](https://ami-cxid.org/wp-content/uploads/news_photos/vseukr_narada/vseukr_narada7.jpg)
![Всеукраїнська Нарада членів молодіжної ради громадських організацій інвалідів НАІУ](https://ami-cxid.org/wp-content/uploads/news_photos/vseukr_narada/vseukr_narada6.jpg)
![Всеукраїнська Нарада членів молодіжної ради громадських організацій інвалідів НАІУ](https://ami-cxid.org/wp-content/uploads/news_photos/vseukr_narada/vseukr_narada3.jpg)
Чому не має даних по Україні яка кількість молоді з інвалідністю мешкає в державі? Хто ці люди? Які мають переважно групи інвалідності? Які можливості? Які інтереси? Які проблеми? І чи тільки Міністерство праці та соціального захисту населення має вирішувати питання архітектурної доступності, спеціалізованого транспорту, культурного розвитку, працевлаштування, житла, тощо?
Хто діти з інвалідністю? Скільки з «надомників» мають навчатися в школі, скільки потрібно шкільних автобусів, в які школи, де навчаються діти з проблемами пересування та зору?
Чому фактично 100{8f4172832b18d3bf732d5cd6a1b134323d9802c8cbf045b1f303a55e12568a6c} вищих навчальних закладів та шкіл є архітектурно-недоступними? Молодіжні лідери Національної Асамблеї інвалідів України знову наголошують на тому, що архітектурна доступність складається не тільки з нормативного пандусу на вході чи крапки виклику, а й з доступного санвузла, столової, медпункту, які не мають нормативної за ДБН доступності майже ні де. Річ вже не йдеться про другі та треті поверхи навчальних закладів.
![Всеукраїнська Нарада членів молодіжної ради громадських організацій інвалідів НАІУ](https://ami-cxid.org/wp-content/uploads/news_photos/vseukr_narada/vseukr_narada1.jpg)
![Всеукраїнська Нарада членів молодіжної ради громадських організацій інвалідів НАІУ](https://ami-cxid.org/wp-content/uploads/news_photos/vseukr_narada/vseukr_narada5.jpg)
Чому Міністерство освіти та науки так повільно відноситься до потреби людей з інвалідністю, яка переважно складається з дітей та молоді щодо отримання повноцінного навчання, в гідних для людини умовах – не в гардеробі, не змушуючи себе носити на руках по поверхам, не вислуховувати проблеми відсутності сурдоперекладача у Вузах, соціального супроводження, що давно є нормою любої країни?
Тетяна Баранцова
голова молодіжної ради
Національної Асамблеї інвалідів України
|