Всеукраїнська конференція

27-28 січня 2014 в Департаменті освіти та науки Луганської обласної державної адміністрації відбулася Всеукраїнська конференція «Інклюзивне навчання, як необхідна складова соціальної реабілітації дітей та молоді з інвалідністю, із спрямованістю на позашкільну освіту», в якій прийняли участь ведучі освітяни Луганської області, Києва, Донецьку, Харкова.

В рамках конференції були заслухані доповіді як освітян, так і батьків, громадських діячів, молоді з інвалідністю. Були представлені презентації відносно проблем та досягнень в напрямку інклюзії, де особливу увагу надано позашкільній освіті, яка для дітей «надомників» може стати шляхом до шкільного колективу, можливістю самореалізації та перших кроків до навчання в школі.

Учасникам заходів була надана інформаційна, методична, соціально-правова допомога, в рамках реалізації Конвенції ООН про права інвалідів, статті 24 «Освіта» та державних законодавчих актів. Модератори семінару поділилися з освітянами новітніми методиками, інноваційними технологіями, які є основою для впровадження європейських стандартів навчання дітей та молоді з інвалідністю.

Модератор конференції: Байда Лариса Юріївна, начальник відділу організаційно-правової роботи Національної Асамблеї інвалідів України.
        
Партнери на Всеукраїнському рівні: Міністерство освіти та науки України; Національна Асамблея інвалідів України.

Партнери на обласному та міському рівніЛуганська обласна державна адміністрація; Луганська обласна рада ; Департамент освіти та науки ЛОДА; Департамент соціального захисту населення ЛОДА; Управління молоді та спорту ЛОДАЛуганський національний університет імені Тараса Шевченка; Відділення з питань фізичної реабілітації студентів з особливими освітніми потребами ЛНУ імені Тараса Шевченка; Луганське  обласне  відділення фонду соціального захисту інвалідів; Навчально-виховний комплекс: початкова школа-гімназія «Нове покоління»; Луганський  обласний  центр  соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями.

Інформаційна підтримка: Луганська обласна державна телерадіокомпанія, Луганське кабельне телебачення, інтернет-видання «Паралель-медіа», Луганське обласне радіо, НТРК «ІРТА», видання Луганської обласної ради «Наша газета».

Дана конференція розпочала низку заходів, спрямованих на підтримку фахівців, освітян широкого рівня, метою діяльності яких є впровадження інклюзивного навчання в СШ, ВНЗ, дитячих садках. В рамках проекту відбудуться тренінги та виїзні семінари в районних містах Луганської області, які залучать велике коло педагогів, в тому числі, маленьких містечок та селищ. Всі учасники семінарів отримали найсвіжішу літературу та інші роздаткові матеріали, від Національної Асамблеї інвалідів України, які вбирають в себе всі наукові та інноваційні напрямки інклюзивного навчання, враховуючи особливості української освіти та можливостей.

 

Захід відбувся в рамках проекту «Розробка та впровадження курсу з інклюзії, як необхідної складової соціальної реабілітації дітей та молоді, з інвалідністю, враховуючи позашкільну освіту, для СШ та ВНЗ». Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.»
 

прес-центр ЛОМГО «АМІ-Схід»