Виклики — надгострі, ситуації — непередбачені. Нарада з евакуація маломобільних громадян, які потребують екстреної допомоги

Офіс Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю спільно з Державною Службою України з надзвичайних ситуацій, за участю організацій громадянського суспільства та обласних військових адміністрацій.

Виклики — надгострі, ситуації — непередбачені. Що мусимо зробити, щоб евакуація маломобільних громадян, які потребують екстреної допомоги, була доступною для всіх потребуючих.

Як організована відповідна робота на місцях? Що необхідно зробити на місцевому рівні для належної взаємодії з ДСНС та громадськими організаціями?

Державна служба України з надзвичайних ситуацій має потужні інформаційні ресурси, які можуть допомогти людині нерозгубитися, та стати дорожньою картою в ситуації ризику.

Також ДСНС має у своєму складі навчальні заклади та навчально-методичні центри цивільного захисту та безпеки життєдіяльності які надають освітні послуги для населення. ДСНС проводить онлайн заняття для осіб з інвалідність за запитом громадських організацій та благодійних фондів. Наприклад за запитом фонду «Асоціація інклюзивної країни» на наступному тижні буде проведено дводенне онлайн заняття для людей на кріслах колісних, де усі охочі зможуть отримати відповіді на питання щодо дій при надзвичайних ситуаціях, радіаційній небезпеці, обстрілах, з питань домедичної та психологічної допомоги тощо.

Дуже важливо розповсюджувати цю інформацію серед осіб з інвалідністю, громадських організацій. ДСНС за запитом буде проводити заняття для усіх охочих.

https://dsns.gov.ua/…/derzavna-sluzba-ukrayini-z…

https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdyIlnbxqLr2J…/viewform

До наради запрошені представники ДСНС та ОДА Херсонської, Миколаївської, Сумської та Запорізької областей, представники громадських організацій, люди з інвалідністю, які зараз перебувають в м. Херсон, Донбасс SOS.