Урядом прийнято план заходів до забезпечення людей з інвалідністю доступом до медичної допомоги.

Люди з інвалідністю та інші маломобільні категорії громадян в ситуації пандемії є надзвичайно вразливими.

Важко всім, і дуже.

Але, під час пандемії хронічні захворювання, маломобільність, відсутність супроводу, жестового перекладу, архітектурна недоступність, потреба у догляді, але її відсутність, відсутність термометрів та тонометрів із озвучкою, засобів особистої гігієни, наражають людину з інвалідністю на додаткові небезпеки та загрози для життя.

Урядом прийнято план заходів, який покликаний привернути увагу всіх структур до спільного забезпечення людей з інвалідністю доступом до медичної допомоги. Вчасної медичної допомоги.

Це дуже і дуже важливо, адже за численними зверненнями людей з інвалідністю та їх родин, проблема існує в розумінні проблематик різних нозологій інвалідності, у відсутності комунікації із сімейними лікарями в найнеобхідніший час хвороби, вчасному обстеженні, важливості не втрачати час.

Не про кошти просять люди, а про консультації, направлення на тестування, госпіталізацію, можливість комунікації, якщо лікування відбувається вдома.

Нашим завданням є донесення цієї інформації до всіх ланок, всіх структур, які опікуються людьми з інвалідністю та маломобільними громадянами.

До того самого людського фактора, який є вирішальним.

Спільно із громадянським суспільством кожної області, враховуючи її особливості та специфіку, ми проговорюємо всі моменти, яких не вистачає для допомоги людям з інвалідністю.

На наступному тижні Полтавська, Донецька, Запорізька, Дніпропетровська, Львівська області.

Вже готуємо наступні наради з представниками первинних ланок, амбулаторіями та з ОТГ: Житомирська, Чернівецька, Івано-Франківська, Черкаська, Сумська

Друзі, надавайте інформацію, пишіть пропозиції, діліться думками.

Спільно Валерій Сушкевич, офіс уповноваженого з прав людей з інвалідністю при Президенті України