Участь людей з інвалідністю у прийнятті рішень на місцевому рівні

27-29 травня 2019 року в межах проекту ЛОМГО «АМІ-Схід» «Нічого для нас без нас: участь людей з інвалідністю у прийнятті рішень на місцевому рівні», що реалізується GIZ та підтримується Програмою «U-LEAD з Європою» відбулися фокус-групи з представниками ОТГ, влади; з людьми з інвалідністю та їх родинами.

Експерти працювали в трьох громадах Луганської області – в Білокуракинській, Новопсковській та Біловодській. Виконавці проекту спільно з громадами вивчали потреби ОТГ та людей з інвалідністю для створення умов залучення усіх мешканців громади до формування місцевої політики, проводили аудити доступності об’єктів архітектури, транспорту, інфраструктури та інформації.

Чи ніхто не позбавлений можливості брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні? Чи є перешкоди для людям з інвалідністю брати участь у місцевій політиці? Якщо так, то які вони? Що слід зробити громадам, щоб мешканці були включені до формування місцевих рішень? Які питання турбують людей з інвалідністю? Які проблеми існують на шляху для повноцінного включення даної категорії громадян у життя громади?

Разом з учасниками ми задавали питання: що спільно ми можемо зробити щоб вирішити питання архітектурної доступності, підтримати інклюзивні програми, відкрити нові можливості навчання різних категорій людей з інвалідністю, їх інтеграції та особистого зросту?

Учасники фокус груп вважають, що в сільських районах, віддалених від центру області, люди з інвалідністю мають менше можливостей бути активними в громаді, приймати участь в загальних зборах, жити культурним, соціальним політичним життям. Практична відсутність приймати участь у обласних, тем більше, всеукраїнських заходах – не дозволяє навчатися, зростати особисто.

Існує також проблема комунікації,  участі у творчих програмах, у семінарах, конференціях, які відбуваються в Сєверодонецьку. Проблемою є неякісні дороги, по яких «краще не їхати, чим їхати» — по цій причині активність людей з інвалідністю цих районів Луганської області  значно обмеженою.

 Серед проблем, з якими стикаються люди з інвалідністю про що неодноразово згадували представники ОТГ, влади, люди з інвалідністю – те, що сільська місцевість не приваблива для фахівців, які прагнуть знайти себе в більших містах, а люди, які потребують профільної допомоги змушені шукати її за межами району. Іноді в Харкові. Багато мешканців громад з інвалідністю постійно знаходяться вдома.

[ngg src=»galleries» ids=»6″ display=»basic_thumbnail» images_per_page=»11″]

Наслідком проведеної роботи буде дорожня карта для кожної з трьох громад з кроками, які необхідно буде зробити аби жоден мешканець громади не був виключений з процесу прийняття рішень.

На обласному рівні проект підтримується Управлінням молоді та спорту Луганської ОДА.

Інформаційна підтримка, методичні, соціально – правові матеріали – Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

Тетяна Баранцова,
Голова Правління ЛОМГО «АМІ-Схід»
Керівник проекту

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *