Творчий напрямок

     Луганська обласна молодіжна громадська організація «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу — Схід» є єдиною структурою, яка створює умови для творчого розвитку дітей та молоді з інвалідністю, що є потужним поштовхом до самореалізації та соціальної адаптації у суспільстві.

     З червня 2011 року за підтримки Глобального фонду для дітей організацією відкрито ще один з ефективних напрямків соціокультурної реабілітації —  ізостудію, яка відчинила двері для всіх вікових категорій та нозологій людей, якими опікується центр.

     Очолив даний напрямок професійних художник – Віктор Смажко, що розробив методику занять малювання для людей із порушенням дрібної моторики та проблемами розумового розвитку (саме ці дівчата та хлопці мають найбільшу потребу у спеціально розроблених заняттях та у створенні умов для проведення ізостудії).

     Заняття відбуваються за різними тематиками, спільно із волонтером корпусу миру Керолайн Макензі, яка під час малювання навчає дітей англійській мові: вони вивчають кольори, назви святкових дат, запам’ятовують слова з тих предметів, які створюють натюрморт – наприклад фрукти, овочі, тощо.

     В ізостудії працюють декілька вікових груп, незалежно від захворювання, тому студійці інтегруються в колектив ровесників, не прив’язуючись до діагнозу, що сприяє творчому та комунікаційному зросту. Складні обмеження пересування, слуху, зору, сенсорні та розумові проблеми не є припоною для включення молодої людини чи дитини в колектив ізостудії – вони забезпечуються спеціалізованим транспортом та соціальним супроводом.

     В перспективі ізостудії – творчі виставки та участь у фестивалях творчості для дітей та молоді, які на регіональному так і всеукраїнському рівні. Зараз студійці працюють над тематикою Всеукраїнського фестивалю творчості «Я маю мрію», яка організована Коаліцією по захисту прав людей з інвалідністю та осіб з інтелектуальною недостатністю, а вже в листопаді 2011 року вони стануть учасниками регіонального, а потім Всеукраїнського фестивалю творчості для дітей та молоді з проблемами здоров’я «Восток-Схід-West» (організатор Національна Асамблея інвалідів України).


     Ізостудія працює кожної середи, з 9:00, в приміщенні найщирішого соціального партнера – Луганського обласного будинку творчої інтелігенції «Світлиця».

Тетяна Баранцова

Голова ЛОМГО «АМІ-Схід»