ТРЕНІНГ


29 — 30 січня 2014 в Навчально-виховному комплексі школа-гімназія «Нове покоління» відбувся тренінг «Керівні принципи політики в сфері інклюзивного навчання» для освітян та спеціалістів партнерських структур, які працюють в сфері впровадження інклюзивного навчання для дітей та молоді з інвалідністю.

 


 


Спачатку, на учасників очікував сюрприз, а саме, інтегрована творча
програма, в якій діти продемонстрували можливості позашкільної освіти, в
якій задіяні, як діти з інвалідністю, так і їх ровесники. Даний
напрямок ефективно працює в УВК школі-гімназія «Нове покоління», якісно
доводячи, що бажання дітей, розуміння батьків, підтримка викладачів
можуть принести ті результати, які і звуться інклюзією.

В рамках тренінгу були розібрані та заслухані наступні теми:

  • Інклюзивне навчання: теорія та практика;
  • Формування інклюзивної політики  в сфері освіти;
  • Робота в групах. Представлення напрацювань;
  • Міжвідомчий підхід  в процесі впровадження інклюзивного навчання;
  • Інтерактивна робота Застування принципів універсального дизайну  в сфері освіти;
  • Роль громадянського суспільства в процесі впровадження інклюзивного навчання.

Учасникам заходу було надана інформаційна, методична, соціально-правова допомога, в рамках реалізації Конвенції ООН про права інвалідів, зокрема статті 24 «Освіта», державних законодавчих актів. Модератори семінару поділяться з освітянами новітніми методиками, інноваційними технологіями, які є основою для впровадження європейських стандартів навчання дітей та молоді з інвалідністю.

Модератор тренінгу: Байда Лариса Юріївна, начальник відділу організаційно-правової роботи Національної Асамблеї інвалідів України.

 

За відгуками, даний захід став  для освітян та партнерів, які працюють в сфері захисту прав людей з інвалідністю на освіту, дуже інноваційним, він відкрив не тільки нові професійні можливості, а й правовий аспект, щодо необхідності впровадження інклюзивної освіти. Під час тренінгу неодноразово висловлювалася думка про те, що право на освіту людей з інвалідністю – це не ефемерна річ, а те, що залежить від прямих обов’язків самих освітян, батьків, НУО, всіх інших партнерів.

Над цими поняттями працювали керівники медико-педагогічних комісій, інституту підвищення кваліфікації, ВНЗ, учбово-виховного комплексу, НУО, тощо. Люди різних управлінь та НУО працювали в дуже дієвій команді, доповнюючи один одного, що зробить 5 семінарів для освітян різних міст та районів (в яких будуть працювати тренери) переконливими та успішними.

 
   
 
 
 
 
 

 

 
 
 
Партнер на Всеукраїнському рівні: Національна Асамблея інвалідів України.

Партнер в створенні моделі позашкільної освіти для дітей з інвалідністю на прикладі конкретного навчального закладу: Навчально-виховний комплекс: початкова школа-гімназія «Нове покоління» ;

Партнери на обласному та міському рівні: Луганська обласна державна адміністрація ;  Луганська обласна рада; Департамент освіти та науки ЛОДА; Управління молоді та спорту ЛОДАЛуганський національний університет імені Тараса Шевченка; Навчально-виховний комплекс: початкова школа-гімназія «Нове покоління»; Відділення з питань фізичної реабілітації студентів з особливими освітніми потребами ЛНУ імені Тараса Шевченка; Луганське  обласне  відділення фонду соціального захисту інвалідів; Луганський  обласний  центр  соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями.

Інформаційна підтримка: Луганська обласна державна телерадіокомпанія, Луганське кабельне телебачення, інтернет-видання «Паралель-медіа», Луганське обласне радіо, НТРК «ІРТА», видання Луганської обласної ради «Наша газета».
       


Захід відбувся в рамках проекту «Розробка та впровадження курсу з
інклюзії, як необхідної складової соціальної реабілітації дітей та
молоді, з інвалідністю, враховуючи позашкільну освіту, для СШ та ВНЗ».
Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в
Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною
позицією уряду США».

 Прес-центр ЛОМГО «АМІ-Схід»