Тренінг — Проведення адвокаційних кампаній громадськими організаціями та ініціативними групами

З 19 по 23 вересня 2020 року в місті Сєвєродонецьк (готельний комплекс «Мир») представників громадських організацій, місцевих активістів та організацій що працюють з особами з інвалідністю в Луганській області відбувся Тренінг «Проведення адвокаційних кампаній громадськими організаціями та ініціативними групами».

Мета заходу: надання учасникам тренінгу знань та практичних навичок в комунікаціях з владою, проведення адвокаційних кампаній в інтересах власних цільових груп.
Тренери — Оксана Бондар м. Вінниця та Віктор Бобиренко м. Суми. Протягом тренінгу панувала атмосфера доброзичливості, позитиву. Учасники заходу отримали не тільки необхідні знання , а й відповіді на питання, надані рекомендації щодо подальшої роботи, планування на майбутнє.
Під час тренінгу були розглянуті такі питання:
• Визначення попереднього досвіду про проведені адвокаційні кампанії;
• Відмінність кампанії від проекту. Ресурси та можливості. Кампанія як… Асоціації щодо кампаній;
• Коло кампанії. Роль коаліцій в кампаніях. Недоліки і переваги коаліцій;
• Внутрішні комунікації в коаліціях. Багатолідерські коаліції: як управляти?
• Комунікація і маніпуляція. Зовнішні комунікації в коаліціях. Круглий стіл чи пікетування? Види впливу. Конфлікт неминучий. Як управляти конфліктом?
• Ситуативна командна гра по заготовленому кейсу;
• Лідерство в кампаніях. Ролі в команді. Ситуативне лідерство;
• Етичний кодекс коаліцій. Чому потрібно домовлятися «на березі»? Маркетингові методи в кампанії;
• Складання плану кампанії. Стратегія і тактика. Постановка мети, червоних ліній і коридору домовленостей;
• Практичні зайняття в групах.

В форматі тренінгу відбулися відеоконференції, в яких брали участь з Олександр Волошинський — Голова ГО «Товариство «Зелений хрест». Він розповів про досвід роботи, який дозволяє проводити програми активного відпочинку для осіб на візках, незрячих, нечуючих, з аутизмом. Методи роботи в гірському, водному, пішому, спелеотуризмі для осіб з різними нозологіями інвалідності, а також особливості їх обслуговування в готелях, ресторанах, кафе, музеях, громадському транспорті.
Світлана Димко — голова ГО «Асоціація захисту та допомоги особам з інвалідністю «Відкриті серця» розповіла про діяльність своєї організації яка сприяє в розробці і впровадженні сучасних підходів до соціальної допомоги людям з інвалідністю, захист їх прав, представництво законних інтересів осіб з інвалідністю, їх сімей, а також фахівців, які працюють з даною соціальною групою.
Андрій Скіпальский — експерт з проведення адвокаційних компаній, які презентували свій досвід роботи.
В заключний день тренінгу учасникам були подаровані флешки з матеріалами тренінгу та врученні сертифікати.

Організатори: ГО “Товариство “Зелений хрест”, (м.Львів), в партнерстві з ЛОМГО «АМІ-СХІД» (м.Кремінна), Управління молоді та спорту Луганської ОДА, КУ «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями».