РОЗПОЧАТО РАЛІЗАЦІЮ ПРОЕКТУ
«Створення моделі соціального партнерства
в напрямку реалізації прав людей з інвалідністю на доступність освіти»
Луганська обласна молодіжна громадська організація інвалідів «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу – Схід» розпочала реалізацію ПРОЕКТУ «Створення моделі соціального партнерства в напрямку реалізації прав людей з інвалідністю на доступність освіти». Дана діяльність здійснюється в рамках проекту «Розвиток громадянського суспільства» впроваджується програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Міністерства закордоних справ Данії.
Партнер проекту – Благодійний фонд «Творчий центр КАУНТЕРПАРТ».
Проблематика проекту:
Незважаючи, на те, що в Луганському регіоні відбулися значні покращення щодо архітектурної доступності соціальної інфраструктури для людей з інвалідністю (2007-2009 р.), в даному полі існує проблема, вирішення якої до сих пір не знайдено, а саме – 100{8f4172832b18d3bf732d5cd6a1b134323d9802c8cbf045b1f303a55e12568a6c} недоступність закладів освіти всіх рівнів та в широкому сенсі слова. За інформацією громадських організацій інвалідів України подібна ситуація складається фактично по всіх регіонах.
Враховуючи, що більшість людей з інвалідністю, потребуючих спеціального обладнання навчальних закладів, прагнуть подальшого навчання у Вузах, організацією були проведені засідання круглих столів та обласного комітету доступності. Виявилося, що Вищі навчальні заклади підпорядковуються лише Міністерству освіті та науки, і на них важко впливати на місцевому рівні. Як і доступність шкіл — доступність Вузів не обмежується тільки проблемами наявності пандусів – паралельно існує проблема відсутності спеціального транспорту для студентів та школярів з інвалідністю, пристосування класів, аудиторій, соціального супроводу.
За думками молодіжних лідерів ОГС інвалідів недоступність освіти полягає ще і в тому, що студентська та шкільна громада (а також педагогічний склад) не вміють і не знають, як допомогти учню чи студенту з інвалідністю заїхати на пандус, навіть коли він існує, переїхати поріг, допомогти відкрити шпінгалети на завжди запертих дверях, що робити, коли зламається візок, чи коли людина впаде з візка (адже таке трапляється (не рівні поверхні). Ніхто не знає як правильно надати допомогу слабозорому чи слабочуючому учню, і ніхто не знає якими він правами може скористатися для того, щоб отримати знання на рівні зі всіма.
В даному напрямку 100{8f4172832b18d3bf732d5cd6a1b134323d9802c8cbf045b1f303a55e12568a6c} відсутнє партнерство влади, соціальних структур, Вузів та громадських організацій інвалідів, де останні повинні бути експертами в напрямку аудитів доступності закладів освіти, створення інтегрованих програм, моніторингів метою яких є створення доступного середовища в галузі освіти, подолання стереотипів, розвиток волонтерської допомоги у школах та Вузах.
Здається, що нашим суспільством знайдено один для всіх вихід – не створювати пандуси, не організовувати супровід та інтегровані програм у Вузах та школах, а все це замінити домашнім, інтернатним чи дистанційним навчанням, яке на 100{8f4172832b18d3bf732d5cd6a1b134323d9802c8cbf045b1f303a55e12568a6c} йде всупереч Конвенції ООН про права інвалідів, Законам України, Постановам КабМіну України, які говорять про необхідність створення рівних прав та умов на доступність освіти для всіх категорій громадян держави.
Партнери на Всеукраїнському рівні:
Національна Асамблея інвалідів України
Партнери на Міжрегіональному рівні:
Житомирська обласна громадська організація «Молодь. Жінка. Сім’я»
Чернівецька обласна громадська організація інвалідів – візочників «Лідер»
Харківська Асоціація незрячих юристів
Партнери в Луганському регіоні:
Управління молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації
Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями
Луганське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів
Міжрегіональний центр професійної, медико-фізичної та соціальної реабілітації інвалідів
Громадські організації інвалідів Луганського регіону
Тетяна Баранцова
Соціолог, керівник проекту
Всі посилання на офіційне інформаційне джерело www.ami-cxid.org є обов’язковими!
|