Створення моделі соціального партнерства

9 грудня, в приміщенні виконкому Попаснянської міської ради, відбулася зустріч з представниками влади та громадськістю міста. Заходи відбулися в рамках проекту «Створення моделі соціального партнерства НУО та спілок людей з інвалідністю міст та селищ Попаснянського району та місцевої влади».

Під час попередніх зустрічей з представниками громад міст Попаснянського району, з батьками, НУО, владою, обговорювались найбільш складні питання — недостатність фахівців різного профілю, особливо медичного;

Проблеми в оформленні документів, IПР, групи інвалідності, що також пов’язано з транспортними проблемами – дуже важко дістатися до Попасної чи Лисичанську, тобто, до самих лікарів.

Існують великі проблеми i з не достатком інформації та комунікації між НУО, владою, батьками та самими людьми з інвалідністю. Саме тоді під час заходів були поставлені завдання адвокатування щодо наближення базових послуг до місця проживання людини; сприяння у вирішення транспортних питань; індивідуальних проблем учасників заходів; навчання правовим основам; необхідність знайомства з Конвенцією ООН про права людей з інвалідністю; отримання інформації про існуючу безоплатну правову допомогу; про навчання які люди з інвалідністю мають пільги, права, як іх отримати, як правильно писати заяви, як мати можливість спілкування із владними структурами, аби це було конструктивно.

Але проблема медичного забезпечення даних районів, особливо дітей з інвалідністю є найважливішою для вирішення. Тому, за підсумками жвавого обговорення було вирішено звернутися до владних та громадських структур різного рівня із спільним клопотанням в сприянні створення мобільних медичних груп профільних лікарів-спеціалістів та організації їх виїзних прийомів у містах Попаснянського району.

Під час заходу були розглянуті статті Конвенції, звернено увагу на необхідність подолання медичного підходу, який дуже заважає включенню людей з інвалідністю у громаду, розглянутий новий Указ Президента України «Про підвищення ефективності заходів у сфері прав осіб з інвалідністю».

Всі очікують що Попаснянський район скоро буде громадою, вже існує профіль громади, який був створений за результатами родити фокус груп місцевих мешканців. Аналіз профілю говорить, що на жаль не має в ньому акценту на інклюзивність, доступність, що є вкрай необхідним для включення у громаду всіх, без винятку, мешканців. Під час заходу було вирішено звернути на це увагу, адже стратегічне планування — це вкрай важливо. Несе позитив, надію, впевненість в завтрашньому дні.

В заході взяли участь Попаснянський міський голова Юрій Онищенко, заступниця міського голови Ірина Гапотченко, представники УПСЗН Попаснянської РДА, сектору молоді та спорту Попаснянської РДА, КНП «ПРЦПМСД», представники громадських організацій.

Заходи відбулися в рамках проекту ««Створення моделі соціального партнерства НУО та спілок людей з інвалідністю міст та селищ Попаснянського району та місцевої влади» за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру та фінансової підтримки Европейского Союзу та урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

В Луганській області проект виконується ЛОМГО «АМІ-СХІД».

Партнери на місцевому рівні: Попасняньска міська рада, ГО «Клуб для дітей та молоді з особливими потребами «Шанс» м. Попасна та КЗ «Попаснянський районний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Лелека».

На обласному рівні за всебічної підтримки Управління молоді та спорту Луганської ОДА, КУ «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з ОФМ».

Інформаційна та організаційна підтримка: Національна Асамблея людей з інвалідністю України