Інформаційна сесія «Успішна інклюзія: роль та місце батьків»

5 грудня 2019 р. в межах проєкту «Інклюзивні послуги для всіх: посилення доступу до освіти та інших послуг для дітей з інвалідністю на сході України», який реалізують Національна Асамблея людей з інвалідністю України та міжнародна неурядова організація «Save the Children»  за підтримки RadioAid (Швеція), відбулася інформаційна сесія «Успішна інклюзія: роль та місце батьків».

Захід відбувся для батьків, що виховують дітей з інвалідністю та без неї, щоб відповісти на їх запитання та надати їм підтримку.

Спікером інформаційної сесії стала Олена Скрипко – мама 16-тирічного нечуючого хлопця з аутизмом, національний координатор Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні», психолог, логопед, корекційний педагог. Олена розповіла про українські реалії інклюзії дітей з інвалідністю та їх родин, в тому числі про діагностування, корекцію, реабілітацію та освіту дітей з особливостями розвитку та інвалідністю. Відбулася відверта бесіда за принципом «рівний-рівному» з відповідями на питання батьків.

Актуальність проблеми психокорекційної роботи з сім’єю і з дитиною через сім’ю, для чого необхідна спеціальна підготовка психологів, корекційних і соціальних педагогів, як відбувається заміна ПМПК на ІРЦ; про те, які існують взаємовідносини між спеціалістами, педагогами, лікарями та батьками дитини з інвалідністю; про необхідність знати результати кваліфікованого аналізу стану дитини, її можливості в плані виховання і навчання; про потребу в психологічній підтримці родини, яка має дитину з інвалідністю, вміння розуміти проблеми і потреби таких родин, про останні зміни в існуючому нормативно-правовому полі, реформування системи освіти, медицини, надання соціальних послуг і обговорення того, як це вже впливає та вплине на родини, що виховують дітей з особливостями розвитку та інвалідністю ось далеко неповний перелік питань, що обговорювався на інформаційній сесії 5 грудня та напередодні 4-го грудня під час зустрічі з журналістами.

  • Щиро дякуємо за всебічну підтримку в організації заходу, у вирішенні транспортних питань для батьків з інвалідністю, питань супроводу — Управління молоді та спорту ЛОДА
  • Щиро дякуємо за допомогу та підтримку ГО «Северодонецка Молодіжна Рада» Олені ДУБРОВИНІЙ, за чудову можливість працювати на гарній площадці «ХочуБуду» !
  • Дякуємо за співпрацю Ирині Степаненко — Северодонецка виконавча рада
  • Особлива подяка Луїзі Поляковій — талановитий, надзвичайно професійній журналістці «Суспільного» за багаторічну співпрацю та вболівання за теми, які так жваво обговорювалися.

Тетяна Баранцова + Фото + Відео