Співпраця щодо розробки нових шляхів працевлаштування

Проэкт "Каждый имеет право на труд: партнёрство ради улучшения возможностей для занятости молодёжи
с ограниченными физическими возможностями"

Співпраця щодо розробки нових шляхів працевлаштування

молоді з обмеженими фізичними можливостями

В березні 2009 року Міжнародною організацією «Фонд Східна Європа» було впроваджено ідею створення Координаційних рад з питань працевлаштування молоді з обмеженими фізичними можливостями, що було започатковано на Луганщині та Львівщині. Вважаючи, що зайнятість є складовою життя молодої людини, даний проект був підтриманий громадськими організаціями та їх партнерами, як на державному рівні так і в третьому секторі.
На Всеукраїнському рівні реалізацію проекту на Луганщині «Кожен має право на труд: Партнерство за для покращення можливостей зайнятості молоді з обмеженими фізичними можливостями» підтримано Національною Асамблеєю інвалідів України, координацію проекту очолила Луганська обласна молодіжна громадська організація «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу – Схід».


Співпраця щодо розробки нових шляхів працевлаштування

Співпраця щодо розробки нових шляхів працевлаштування

Співпраця щодо розробки нових шляхів працевлаштування

Незважаючи не деякі сумніви, до того чи зможуть фахівці різних установ «включитися» в дану проблему, і не тільки включитися, а й спробувати знайти шляхи її вирішення в Луганську обласну Координаційну раду з питань зайнятості молоді з обмеженими фізичними можливостями увійшли керівники та спеціалісти різних державних та громадських установ Луганського регіону.
З березня 2009 року відбулося три засідання координаційної ради, два з яких супроводжувалися тренінговою програмою, яка була розроблена професором кафедри соціології та соціальної роботи Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України, к.п.н, доцентом Віктором Івановичем Жуковим.
Так, 17 листопада 2009 року у залі засідань Луганського міського центру зайнятості відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань зайнятості молоді з обмеженими фізичними можливостями та тренінг «Профконсалтінг. Підготовка професійних консультантів для молоді з інвалідністю”. Підтримали ініціативу та прибули на зустріч представники обласної координаційної ради з питань працевлаштування та вторинної зайнятості молоді та спеціалісти соціальних і молодіжних структур, які в липні 2009 року отримали спеціальні знання на тему «Профорієнтація молоді з інвалідністю». Слід відзначити, що підприємці міста Луганська також не лишилися осторонь проблем цієї категорії, адже на засіданні був присутній голова „Луганської міської ради підприємців” Сергій Давидов.


Співпраця щодо розробки нових шляхів працевлаштування

Співпраця щодо розробки нових шляхів працевлаштування

Співпраця щодо розробки нових шляхів працевлаштування

Учасники заходу спільно прописали новітні напрямки роботи спеціалістів соціальних структур, завдяки чому зможе покращитися динаміка працевлаштування людей з інвалідністю, порозуміння між фахівцем центру зайнятості та людиною з інвалідністю, створення позитивного настрою при співбесідах.
Представники Координаційної ради відмітили надзвичайну інформативність та корисність тренінгу, його динамічність, яка дозволила не тільки бути слухачами, а й прийняти активну участь у обговоренні проблемних питань. Зі слів представників громадських організацій інвалідів «головною проблемою молодої людини з інвалідністю є не відсутність освіти чи не відповідність кваліфікації, а навпаки, майже кожен третій інвалід має декілька дипломів, але йому важко конкурувати на ринку праці і частіше за все винуватцем цього є психологічні установки, невпевненість у собі, в своїх силах”. Саме на обговорення даної проблеми 17 листопада було сфокусовано увага фахівців різних державних та громадських установ.
Нагадуємо, що до складу Луганської обласної Координаційної ради увійшли:
Баранцова Тетяна Вікторівна — директор комунальної установи «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями», голова Луганської обласної молодіжної громадської організації «Асоціація молодих інвалідів — Схід»

Бибик Валерій Васильович — заступник декана медичного факультету № 1 з виховної роботи, доцента кафедри сімейної медицини Луганського державного медичного університету

Білоконь Ірина Володимирівна — провідний спеціаліст Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, членом Ради

Бондаренко Сергій Володимирович — голова Луганської обласної організації УТОС

Випріцька Ірина Леонідівна — заступник головного лікаря з експертизи Луганського комунального закладу «Обласний центр медико-соціальної експертизи»

Головань Тетяна Олександрівна — завідуюча кафедрою соціальної роботи державного закладу «Луганський інститут праці та соціальних технологій»

Давидов
Сергій Иванович
— голову правління міської ради підприємців м. Луганськ

Касаткін
Андрій Анатолійович
— начальник управління у справах сім`ї, молоді та спорту облдержадміністрації, заступник голови Ради

Кришталь
Наталія Іванівна
— заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації

Поліщук
Дмитро Іванович
— заступника директора Луганського обласного центру зайнятості

Полякова
Луїза Михайлівна
— редактор редакції соціально-політичного мовлення творчо-виробничого об’єднання радіомовлення Державної організації Луганська обласна державна телерадіокомпанія

Скрипка
Наталія Сергіївна
— виконавчий директор Національної Асамблеї інвалідів України

Сурніна
Тетяна Миколаївна
— начальник відділу з питань молоді та сім’ї управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації

Телех
Ірина Володимирівна
— керівник секретаріату регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів в Луганській області

Хамчич
Євген Анатолійович
— головний спеціаліст із централізованих постачань Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації, членом Ради

Хлєбнікова
Ірина Вікторівна
— заступник директора з навчально-виробничної роботи Луганського обласного професійно-технічного училища-інтернату, членом Ради

Циган
Ніна Валентинівна
— заступник директора Луганського обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді

Всім представникам Координаційної ради висловлюємо щиру подяку за сприяння реалізації програм, спрямованих на занятість молоді з інвалідністю!
Захід відбувся в рамках проекту, який реалізується Міжнародною організацією «Фонд Східна Європа» «Кожний має право на працю: Партнерство заради поліпшення можливостей для зайнятості молоді з обмеженими фізичними можливостями» фінансування проекту забезпечують Фонд стратегічних програм Уряду Великобританії й Агентство США Міжнародного Розвитку (USAID) через Фонд Євразія.

Тетяна Баранцова