Кожен з нас, мабуть, хоча б інколи замислювався над тим, що життя має безліч сюжетів і поворотів, робить подарунки чи сюрпризи, які, на жаль, не завжди є очікуваними і приємними. Наприклад, ще вчора людина була активною, займалася спортом, відвідувала соціокультурні та учбові заклади, роботу, а сьогодні вже повністю залежна від близьких людей, медичного персоналу і потребує постійного стороннього догляду. Безперечно, це велика психологічна травма, як для того, хто опинився в тяжкому фізичному стані, так і для його родичів, які найчастіше не бувають готові до виниклої надзвичайної ситуації, мають багато труднощів при наданні допомоги, і не тому що не хочуть її надавати, а скоріше за все не знають як це зробити. Ситуація у нашій країни складається таким чином, що людина на долю якої припадає турбота про тяжкохворого у більшості випадків залишається сам на сам зі своїми страхами, невпевненістю, а іноді, що тут і казати, суцільним розпачем.
Тому вкрай важливо, на наш погляд, ініціювати, реалізовувати ідеї, програми, які могли б суттєво вплинути на вирішення цієї проблеми. Сьогодні, ми хотіли би ознайомити всіх гостей нашого сайту з концепцією впровадження в Луганському регіоні проекту «Добрі серця», керівниками якого є компанія SCA, (торгівельні марки TENA, Libero, Libresse).
Мета проекту: підняти на якісно новий рівень стандарти догляду за важкохворими, шляхом надання консультацій та практичних рекомендацій професійними спеціалістами у сфері медичних питань людям, що зіткнулися з проблемою догляду в домашніх умовах. Покращити якість життя хворих через забезпечення комплексної медичної, соціальної та психологічної допомоги. Підтримати дослідження по проблемам інконтиненції (нетримання сечі) та покращення якості освітніх програм для медичних закладів.
Соціальне значення:
1) розміщення осередків проекту в лікарняно-профілактичних закладах дозволить привернути увагу громадськості до того, що система охорони здоров’я на сьогоднішній день не байдужа до проблем людей, що здійснюють догляд, потребують догляду та страждають від проблем нетримання. 2) надання інформації щодо використання спеціальних засобів догляду дозволить соціально адаптуватись частині людей працездатного віку (особливо-жінок), які дезадаптовані і повноцінно не працюють через відсутність інформації про такі засоби. Механізм реалізації проекту: соціальний проект «Добрі серця» буде функціонувати як інформаційно-консультаційний Центр взаємодопомоги під девізом «Турбота. Допомога. Підтримка» на базі поліклініки. Консультацію можна буде отримати з 08-00 до 18-00 відвідавши Центр та в телефонному режимі. Працівники Центру також будуть виходити на виклики, щоб провести практичні навчання для бажаючих. Консультації здійснюватимуть учасники проекту – медичні сестри. Центр не буде прив’язаний територіально, допомога надаватиметься всім потребуючим. Всі консультації будуть надаватися безкоштовно. В Центрі можна буде отримати інформаційні матеріали з рекомендаціями по догляду та зразки гігієнічної продукції.
Головними завданнями даного проекту є: • Психологічна підтримка родичів, що здійснюють догляд (через півроку догляду людині, котра доглядає буде
потрібна психологічна підтримка; • Взаємодопомога людей (непрофесіоналів), котрі мають досвід по догляду (обмін інформацією). Маємо надію, що даний проект буде позитивно прийнятим у нашому регіоні і реалізовуватиметься успішно, адже необхідність і важливість його впровадження безумовні.
Прес-центр ЛОМГО «АМІ-Схід»
|