Серце та душа Самаритян

З 2014 року Спілка Самаритян України Київське об’єднання для багатьох постраждалих людей стали єдиною опорою руку у вирішенні майже не підйомних питань. «Як би не Самаритяни – я не знаю, як би вижила моя родина» — каже 34-літня Олена, мама 3 дітей, які виїхали з Донецьку.

«Самаритяни допомагають виживати…. Це завжди було саме те, чого потребували люди в першу чергу – це були якісні продукти, теплі речі, білизна, ковдри, миючи засоби, засоби особистої гігієни, одяг. Для дітей канцелярія, дитячі харчі, подарунки…» — Олександр, 1 група інв., пересувається на візку, з Луганської області.

«Ця підтримка – надзвичайна…. Особливо коли це стосується дітей, які знаходяться далеко від великих міст, мають інвалідність, знаходяться в групі ризику, а, тем більше, є мешканцями тих районів, які постраждали в результаті трагічних подій на Сході України…. Самаритянські подарунки – це надзвичайна радість не тільки для діток – батьківські очі, також, наче сяють на фоні дитячого щастя» — Світлана, Кремінна.

Тисячі дітей Луганської області – з інвалідністю, групи ризику, ВПЛ, багатодітні, сироти, ті, хто мешкає в місцях розмежування, в період Новорічних та Різдвяних свят отримали надзвичайні подарунки, які були надані Спілкою Самаритян України Київським об’єднанням.

Ми добре розуміємо, що для дітей нашої категорії більшість дитячих свят є недоступними, адже – складні погодні умови та дороги, віддаленість районів, відсутність спеціального транспорту для пересування людей з інвалідністю, елементарна архітектурна недоступність будівель де відбуваються загально дитячі свята залишають дітей вразливих категорій вдома. Часто вони позбавлені стати учасниками святкових програм…. але не в нашому випадку!

В Луганській області ми організували 5 великих соціокультурних заходів для дітей найуразливіших категорій основою яких стало вручення подарунків, що були передані Спілкою Самаритян України Київського Об`єднання. Організаційна допомога була надана управлінням молоді та спорту ЛОДА.

Діти з втратою слуху, проблемами зору, опорно-рухового апарату, інтелектуального розвитку іншими захворюваннями, стали учасниками святкових програм, спілкувалися з друзями, приймали участь у конкурсах, вікторинах, куштували солодощі та смаколики, фотографувалися із казковими героями та, звичайно, отримували самаритянські подарунки.

Луганська область: Новопсків, Сєверодонецьк, Старобільськ, Лисичанськ, Рубіжне, Сватове, Кремінна, Попасна, Золоте, Гірське, Щастя, Новоайдар, Станиця Луганська, смт. Білокуракіно, смт. Троїцьке, смт. Мілове, смт. Новоайдар, смт. Біловодськ та села Луганської області.

На жаль, ні всі дівчатка та хлопчики за станом здоров’я чи життєвої ситуації змогли приєднатися до дитячих свят в цьому випадку ми доставляли подарунки додому, але і там ми спілкувалися, грали, малювали.

Ми мали щастя надіслати подарунки для дітей з інвалідністю – ВПЛ – в – Бахмут, Новодружевськ, Київ та Київську області, в Полтаву, Умань, Слов’янськ, Святогірськ, Івано-Франківськ, Львов, Тячив,  Піски, Маріуполь, на Волинь.

«Подарунки – казкові! Сам процес відкриття, зняття яскравої обгортки – це наче очікування маленького дива, а потім…. Листи від родин, які складали подарунки, іграшки, солодощі, олівці, одяг, та неможливо перерахувати, отже кожний подарунок виявляється особливим для дитини! Так відчувається в них душа та серце Самаритян!» — Галина, мама дітей з проблемами здоров’я, Святогірськ.

«Хочемо подякувати всім, хто допомагав в організації цих святкових подій, тим, хто зробив свій внесок. Діти щасливі новим іграшкам, одягу, канцелярському приладдю, солодощам та кільком годинам спілкування та ігор!» — Ганна, багатодітна мама, м. Лисичанськ.

Інформаційна підтримка:

Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

Тетяна Баранцова,
Голова Правління ЛОМГО «АМІ-Схід»,
Представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю в Луганській області

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *