Проєкт «Ми в ефірі»

21 липня 2020 року, на території Кремінської обласної спеціальної школи відбулися зйомки дитячої телепрограми за участю дітей з інвалідністю з Луганщини та Донеччини в рамках культурно-мистецького проекту «МИ В ЕФІРІ».

Цей проєкт є і дитячим, і для дітей, та інклюзивним одночасно. У ролі телеведучих виступають виключно діти-митці з інвалідністю різних вікових категорій із різноманітних куточків нашої країни (Луганська та Донецька області, Київ і Київська область, Полтава, Одеса, Вінниця), а також діти-переселенці зі Сходу України.

У зйомках телепрограми безпосередню взяли участь 11 дітей, які мають різні обмеження зі здоров’ям, діти-переселенці, а також їх батьки. Сім’ї приїхали з Рубіжного, Золотого, Сєвєродонецька, Попасної, Святогірська, с. Врубівка Попаснянського району. Серед дітей є такі, які втратили батька, що загинув під час АТО.

Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова зауважила, що цей проєкт приносить безліч емоцій дітям, знайомство зі світом телебачення, відчуття себе зірочкою! Для дітей, які мають занижену самооцінку та надзвичайну потребу у спілкуванні – це хвилююча подія! Проєкт «Ми в ефірі» допомагає долати стереотипи щодо людей з інвалідністю, несе інклюзивну складову та стовідсотковий позитив!

До цієї події також долучилися представники органів влади. Допомогу в вирішенні транспортної доставки дітей, учасників заходу, надав Голова Луганської ОДА Сергій Гайдай.

«Мені проект надав змогу дізнатися багато чого нового та як відбуваються справжні зйомки: що це не тільки доволі цікаво, але й дуже втомлює. Тепер я впевнена, що дійсно хочу працювати на телебаченні» – поділилася своїми враженнями учасниця проекту Христина Афанас’єва.

Проект реалізується громадською організацією «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка TВ» за підтримки Українського культурного фонду в рамках Програми «Інклюзивне мистецтво». в партнерстві з ЛОМГО «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу – СХІД».

Організація, логістика та супровід здійснено КУ «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з ОФМ» за підтримки Управління молоді та спорту Луганської ОДА.

Проект триватиме до 21 серпня 2020 року. Вільний доступ до створених за проектом телепрограм забезпечуватиметься засобами медійного простору, прем’єрні покази яких заплановано на середину серпня цього року.

Медійні партнери проєкт: Національна спілка журналістів України, Національна Асамблея людей з інвалідністю України, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні, Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти, Міжнародний дитячий медіафестиваль «ДИТЯТКО», БО «Благодійний фонд «З теплом у серці», ГО «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти», ГО «Перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю «Міст», Дитяча школа мистецтв №5 м. Харкова.