Права жінок з інвалідністю в ракурсі гендерної політики

15 та 16 жовтня 2020 року фахівці Центру та представниці Луганської області – жінки з інвалідністю – взяли участь в дводенному семінарі-тренінгу, який проходив в режимі он-лайн «Права жінок з інвалідністю в ракурсі гендерної політики».
Мета: структурувати знання учасниць/ків тренінгу щодо питань інвалідності та гендерної політики, синергії Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю та Конвенції з протидії дискримінації щодо жінок для посилення захисту прав жінок з інвалідністю та включення питань інвалідності до гендерної політики.

Тренінг проходив в рамках проєкту «Різноманіття. Рівність. Єдність», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) виступаючи тематичним партнером глобальної ініціативи «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд (УЖФ) за підтримки Уряду Канади.

Під час тренінгу були розглянуті такі питання:
• Жінки та дівчата з інвалідністю: в чому полягає проблема?
• Гендерна політика.
• Порушення прав жінок з інвалідністю.
• Участь жінок з інвалідністю в процесі прийняття рішень, які їх стосуються. Чому це важливо?
• Доступність за Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю. Гендерний аудит доступності.
• Лінза інвалідності.

Під час тренінгу учасниці мали можливість обмінятись набутим практичним досвідом в питаннях захисту прав жінок з інвалідністю; обговорити можливість співпраці у проведенні спільної адвокаційної кампанії.

Організатори: Національна Асамблея осіб з інвалідністю України.
Логістика та поінформування представників Луганської області:
ОКУ «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з ОФМ», ЛОО «АМІ-СХІД» за підтримки управління молоді та спорту Луганської ОДА.