Підсумкова пресконференція за культурно-мистецьким проєктом «МИ В ЕФІРІ»

Діти з інвалідністю з різних регіонів України стали телеведучими циклу дитячих пізнавальних телепрограм із перекладом на жестову мову

10 серпня 2020 року в інформаційній агенції «УКРІНФОРМ» відбулася підсумкова пресконференція за культурно-мистецьким проєктом «МИ В ЕФІРІ».

«МИ В ЕФІРІ» – це сучасний інноваційний культурний проект у сфері інклюзивного аудіовізуального мистецтва, який є і дитячим, і для дітей, та інклюзивним одночасно.

«Ексклюзивом проекту стало те, що в ролі телеведучих циклу дитячих пізнавальних телепрограм із перекладом на жестову мову виступили 47 дітей-митців з інвалідністю від 6 до 17 років з Києва, Полтави, Одеси, Вінниці, Броварів, Рубіжного, Золотого, Сєвєродонецька, Попасної, Врубівки Попаснянського району Луганської області, Святогірська Донецької області, зокрема діти-переселенці зі Сходу України», – розповіла керівник проекту, голова ГО «Веселка ТВ» Діна Ібрагімова.

У рамках реалізації проекту було створено 3 повноцінні дитячі пізнавальні телепрограми народознавчого напряму, хронометражем 14-17 хвилин кожна. Великим доповненням доступності проекту став його переклад жестовою мовою, здійснений учасницею проекту Дариною Бойчук, що є вихованкою Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для глухих дітей.

«Під час знімального процесу атмосфера була дуже дружня, тепла і мені часом здавалося, що відчувався навіть присмак щастя», – поділилася своїми враженнями учасниця проекту Тетяна Антоненко. Вона також продемонструвала адаптований нею сценарій телепрограми шрифтом Брайля.

Проект реалізується громадською організацією «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка TВ» за підтримки Українського культурного фонду в рамках Програми «Інклюзивне мистецтво». «Протягом двох років існування цієї програми ми отримали понад 200 заявок культурно-мистецьких проектів по трьох напрямках. Ми бачимо, наскільки зростає кількість і якість проектів», – зазначила виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів.

«Дуже важливою є інклюзивна складова проекту, у ньому враховуються і фізичні, і психоемоційні, і психічні особливості його маленьких учасників. Це дозволяє якнайкраще адаптувати дітей до досить серйозних завдань», – зауважила Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова.

Проект одночасно спрямований на розвиток творчого потенціалу дітей з інвалідністю, їх активне залучення до культурно-мистецького життя в країні та промоцію інклюзивного мистецтва в українському суспільстві. «Цей проект надає можливість діткам з інвалідністю відчути себе рівноправною, дуже талановитою, яскравою частиною нашого суспільства», – поділилася своєю думкою Заслужена артистка Україна Олеся Жураківська.

«Діти з інвалідністю, їх присутність в ефірі та інформаційному просторі саме як ведучих та ініціаторів різних тем потрібна всьому нашому суспільству», – наголосила перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ.

До реалізації проекту активно долучилися поважні організації та установи, які стали медійними партнерами проекту, серед яких: Національна спілка журналістів України, Національна Асамблея людей з інвалідністю України, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні, Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти, Міжнародний дитячий медіафестиваль «ДИТЯТКО», БО «Благодійний фонд «З теплом у серці», ГО «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти», ГО «Перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю «Міст», Управління молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації, Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями, ЛОМГО «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу – СХІД».

«Цей проект став мотивуючим прикладом для дітей, батьків, а також викладачів, зокрема мистецьких закладів освіти. Він не тільки про тих, хто створює мистецтво, а й про тих, хто любить мистецтво», – зауважила директор Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти Марина Бриль.

Під час пресконференції організатори проекту спільно з його учасниками розказали, як створювався проєкт, про його цікавинки та одержані результати, зокрема було презентовано трейлер проекту з фрагментами створених телепрограм.

«Цей проект дуже важливий і для дітей, і для батьків, бо він показав, що наші діти можуть більше», – відзначив один із батьків Олег Трачук. Своєю чергою ще одна мама, яка одночасно є співзасновницею БО «Благодійний фонд «З теплом у серці», Ірина Крезуб додала: «Діти відчули себе справжніми творцями, вони не були дотичними, а стали основними учасниками цього проекту».

«Проект зміг довести, що діти з інвалідністю можуть бути не тільки споживачами аудіовізуального культурного продукту, а й повноправними його творцями. Сподіваємося, що наш проект стане в пригоді не тільки дітям з інвалідністю, а й широкому загалу», – підсумувала керівник проекту, голова ГО «Веселка ТВ» Діна Ібрагімова.

Вільний доступ до створених за проектом телепрограм і трейлера проекту забезпечуватиметься засобами медійного простору: на телебаченні та в мережі Інтернет. І вже сьогодні вони з’явилися на офіційному YouTube-каналі VESELKA TV, а найближчим часом цикл телепрограм транслюватиметься в ефірі національних і регіональних телеканалів.

Посилання на онлайн-трансляцію пресконференції за проектом «МИ В ЕФІРІ»:

Посилання на плейлист циклу створених телепрограм і трейлера проекту «МИ В ЕФІРІ»:

Підтримка в організації заходу: управління молоді та спорту ЛОДА, ЛОЦ соціокультурної адаптації молоді з ОФМ .