Он-лайн Конференція «За рівні права та проти дискримінації»

Люди з інвалідністю Луганської області, батьки дітей з інвалідністю, представники НУО, фахівці, які працюють з даної категорією 5 травня в день боротьби за рівні права та проти дискримінації людей з інвалідністю взяли участь в он-лайн Конференції «За рівні права та проти дискримінації», яку організовано Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України.

В усьому світі в цей день проводяться чисельні заходи направлені на привернення уваги до проблем людей з інвалідністю.

З привітальним словом до присутніх звернулись Уповноважений Президента України з прав осіб з інвалідністю Валерій Сушкевич та Урядова Уповноважена з прав осіб з інвалідністю.

Говорили про забезпечення прав людей з інвалідністю в Україні, недопущення дискримінації, а також виконання зобов’язань, взятих Україною за Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю.

Про забезпечення прав людей з інвалідністю в Україні та недопущення дискримінації доповідала експертка з прав осіб з інвалідністю Людмила Фурсова. Як виконуються зобов’язання, взяті Україною за Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю розповідала виконавча директорка Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Наталія Скрипка.

Які права є найбільш важливими для українців і що вони роблять для захисту своїх прав? Чи готові люди поступитися державі частиною своїх прав заради матеріального благополуччя? Гідність, справедливість, рівність, безпека, порядок, мораль: що важливіше для українців? Наскільки толерантним є населення України і як оцінюється проблема дискримінації? Як збройний конфлікт вплинув на цінності українців? Як журналісти оцінюють рівень свободи слова і поширеність цензури в Україні?

В обговоренні цих та інших питань брали участь Представники Міністерства соціальної політики, МОЗ, Фонду соціального захисту інвалідів та інших Державних структур, а також представники НАІУ в областях та керівники громадських організацій людей з інвалідністю.

Сприяння щодо організації учасників з Луганської області: ЛОМГО «АМІ-СХІД», КУ «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з ОФМ», Управління молоді та спорту Луганської ОДА.