Бути добру!

Немає нічого важливішого за свободу

Свобода може стосуватися як особистого, так і соціального життя. Вибору… Думок.. ПРАВО заключає в собі великий набір аспектів, які складаються в мрію людського існування — свободу.

СВОБОДА ПЕРЕСУВАННЯ є однією з головних чинників нашого гармонійного особистого та громадського життя. А для людей з інвалідністю в сотні та тисячи разів важливіше, адже з милицями, візками, ходунками, маючи проблеми зору, сенсорні, розумові та інші фізичні ускладнення зі здоров’ям дуже важко без допомоги спеціального транспорту, а ні займатися спортом, а ні потрапити на заходи, навчання, курси, взагалі ні вийти за межі власної вулиці, яка іноді замикає на собі цілий світ.

Саме тому Ініціатива Сергія Гайдая — Голови Луганської ОДА — придбання спеціалізованого автомобілю для дітей та молоді з інвалідністю, які отримують допомогу у програмах, заходах, проектах, що проводить управління Молоді та спорту ЛОДА (з даною категорією дітей та молоді працюють три комунальні заклади управління) стало надзвичайною подією, про яку ми мріяли довгі роки.

Даний автомобіль дозволить людині на візку чи з іншими проблемами пересування відчувати себе гідно, адже його не потрібно буде підіймати на руках, що є не тільки важко, а й небезпечно. В машині установлений міцний підйомник.

Дана категорія дітей та молоді, мають різні ускладнення із здоров’ям, в більшості вони потребують особливої організації кожного заходу, чи постійно діючої програми, а саме — сприяння у доставці на місце проведення, супровід, організацію доступного місця проведення, архітектурно доступні санвузли, сплановане харчування, розуміння можливості надати спеціальну медичну чи особисту допомогу та психологічну підтримку, як для учасника так і для його родини, адже не завжди батьки готові до більш активних змін у житті родини. На жаль, багато родин опускають руки та звикають до думок, що окрім життя у власних стінах чекати на має на що.

Відразу, по закінченню карантину, діти та молоді люди з інвалідністю, зможуть відвідувати оздоровчі програми, соціокультурні заходи, змагання, екскурсії, інтерактивні інклюзивні зайняття, в тому числі, на природі, в колі ровесників та друзів, про що вони мріють. Завдяки події сьогодні їх буде легше залучати до загально молодіжних заходів.

«Я дуже люблю всі заходи, люблю бути на природі. Сама я не люблю гулять — мама завжди на роботі, чи по дому постійно. Якщо я і вибираюся, так це ж скучно. Я ж сама по собі. Мої друзі мають свої інтереси, і я давно по за їх компанією. Більше за все я хочу простого спілкування та знайти подругу – ровесницю. Я постійно за комп’ютером, мої друзі всі там», Оксана.

Надзвичайно важливо, що ми будемо мати можливість виїжджати з ними у віддалені села та містечка Луганщини (неодноразово чуємо такі побажання) та проводити програми, навчання, соціокультурні та фізкультурно – спортивні заходи для дітей та молоді з інвалідністю, які є їх мешканцями. Звісно, що для більшості з них до активного, соціального життя та включення у громаду все починається з цього. Крок за кроком.

Саме тому із появою спеціалізованого авто пов’язано стільки надій.

Щиро дякуємо Сергію Гайдаю – голові Луганської ОДА за підтримку інклюзивних програм, сприяння у вирішенні питань транспортної доступності та любов до людей.

Сорока Олексій