Після деокупації ми відновимо мережу начальних закладів та зараз головне — зберегти дітей та педколективи, — Артем Лисогор на міжнародній конференції із захисту прав дітей під час війни
«Значну кількість закладів після звільнення нам доведеться відбудовувати. Руйнування різні — деякі доцільно відновлювати з нуля. А ті, що вціліли, розграбовані росіянами», — наголосив очільник Луганщини Артем Лисогор, звертаючись до учасників заходу, які долучилися до включення з різних країн світу.
Міжнародна конференція «Захист прав дітей під час війни. Ризики, потреби, можливості» організована Урядовим уповноваженим з прав осіб з інвалідністю Тетяною Баранцовою до Дня захисту дітей.
«Спеціальні заклади та умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами будемо відновлювати та впроваджувати першочергово. Їм необхідно буде відповідне оснащення. А дітям воно потрібне вже зараз. Багато батьків із тих, хто евакуювався, змушені були шукати нову роботу, щоб вижити. Для організації онлайн навчання ми забезпечуємо юнаків та дівчат планшетами та ноутбуками, але потреби дуже значні. Ми працюємо над цим, зокрема й з міжнародними донорами», — додав начальник Луганської обласної військової адміністрації.
Однак, каже Артем Лисогор, і перебуваючи в евакуації, обласна влада розвиває безбар’єрний простір. Зокрема, у шелтері для переселенців в Дніпрі за підтримки віце-президента Європейського Форуму людей з інвалідністю, голови Латвійської організації «SUSTENTO» Гунта Анча облаштували підйомник, щоб людям з інвалідністю було зручніше пересуватися. Сьогодні очільник Луганщини проінспектував завершення робіт на об’єкті.
Завдяки реалізації проєкту за сприяння Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю Тетяни Баранцової та ГО «АМІ-СХІД», координації Луганської обласної державної адміністрації, управління молоді та спорту в шелтері переселенців Луганщини створені умови для забезпечення рівних можливостей для людей з інвалідністю.
Створені сучасні умови — ліфт-підйомник, туалетна та душова кімнати.
Із питанням адаптації, соціальної, медичної та освітньої підтримки, збереження української ідентичності дітей, евакуйованих до країн ЄС, виступили представники громадських об’єднань Луганщини і Донеччини.
До дискусії долучилися батьки дітей.
Співорганізаторами заходу виступили віце-президент Європейського Форуму людей з інвалідністю Гунта Анча та директор Глобального Фонду для дітей Джозеф Беднарек.