«ЛОТ»


     Програма «Телеформат», ведучий – Родіон Мірошнік, директор Луганської обласної державної телерадіокомпанії, вихід програми 29.05.12., тривалість 59 хв.

     Метою програми є обговорення проблематики людей з інвалідністю, а також позитивні приклади вирішенні проблем даної категорії населення.

      До виходу програми було створено 3 сюжети.

     1. Рибалко Владислав, 28 років, м. Стаханов, має захворювання опорно-рухового апарату. Молода людина 16 років разом з батьками виборює право бувати на вулиці — отже ліфт в домі не працює саме 16 років. Хлопець мешкає на 4 поверсі, і для того, щоб йому потрапити на вулицю потрібно 4-6 чоловіків, але такий засіб переміщення є дуже небезпечним на сходах. Владислав буває на вулиці 1 раз в два роки – коли знаходиться на лікуванні в санаторії. Міська влада говорить що для того, що поставити ліфт необхідні величезні кошти, і місто Стаханов не може вирішити ці питання.
     Показаний в рамках програми сюжет, викликав дискусії у депутатів, міської влади Стаханова, інших людей. Родині пообіцяли встановити ліфт, а також дівчинці, яка теж мешкає в Стаханові, має великі проблеми із пересуванням (за неї в ефірі також просила мама Владислава, голова СМГОІ «Марія» Валентина Рибалко).

     2. Сюжет про Костю Крюкова – Костя є активним юнаком, який із захопленням приймає участь у семінарах, засіданнях та всіх заходах ЛОМГО «АМІ-Схід», в тому числі, відносно інклюзивного навчання. Юнак на власному прикладі довів що навчатися в загальній школі можна, важливо, необхідно. Даний сюжет розповідає про наступні плани та надії. Костя прагне отримати вище навчання і на нього очікує ЛНУ ім.. Тараса Шевченка, кафедра валеології та реабілітації, куди він хоче йти навчатися. Для створення умов для повноцінного навчання Кості (НА СТАЦІОНАРІ), обладнується кімната на першому поверсі профілакторію університету, та створюються умови для його проживання (хлопець мешкає у Великій Вергунці, тому кожного дня не можливо потрапити до ВУЗУ). Така ситуація є першою на Україні. Дуже позитивна.

     3. Сюжет про відділення де навчаються студенти з особливими освітніми потребами ЛНУ ім.. Т.Г. Шевченко, завідуюча Кліменко Ірина – великого серця та душі людина. Дане відділення є відображенням покрокових дій вузу відносно впровадження інклюзивного навчання. Сюжет дуже позитивний, але розповідає про проблематики адаптації студентів з інвалідністю, необхідності створення умов, без чого навчання неможливо.

     Результат:
     В студії були присутні представники влади, депутати, управління соцзахисту, центри реабілітації, громадські організації інвалідів, викладачі, представники ЗМІ (Cxid-info), батьківські комітети. Під час передачі відбувалася активна дискусія: були обговорені питання не тільки ті, які піднімалися в сюжетах, а й стосовно недоступності соціальної інфраструктури, навчання, відсутності інформації, права.

     Відгуки тривають досі.

     Довідка: на даний час організацією впроваджується проект «Засоби масової комунікації – шлях до порозуміння» в рамках проекту ПРООН «Ефективні комунікації для ОГС».