Юлія Семиряд — досвід інтеграції у світ

Юлія Семиряд (письменниця Юлія Матту)
Викладає англійську мову з 2015 року, змінивши посаду на держслужбі на викладацьку діяльність. Вивчивши англійську самотужки, перше, що зробила, зібрала громаду маленького містечка Жашків, що на Чернігівщині для того, щоб ділитись з дорослим населенням набутим мовним досвідом. Працювала перекладачем в декількох компаніях і друкованих виданнях. З 2016 року почала співпрацю з АМІ Схід, викладала англійську для молоді з інвалідністю. З часом перейшла на приватну практику.

В 2022 році в перший день повномасштабного вторгнення виїхала з сім’єю подалі від Києва, потім ще далі і так опинилась в Італії. Ставши біженкою не шукала роботу, адже продовжувала викладати онлайн. Юлія збиралась бути в Італії кілька місяців, а вже в травні 2022-го зрозумівши, що поки що не може повертатись в Україну, започаткувала волонтерське об’єднання ‘Cibo box’ для доставки гуманітарних вантажів цивільному населенню. Наразі ‘Cibo box’ являється однією з найпотужніших волонтерських організацій в регіоні, де проживає Юлія.

В 2023 році вийшла з друку її нова книжка, де Юлія ділиться своїм досвідом евакуації в Європу, досвітом інтеграції як її, так і членів її родини. Вона описує життя в Італії очима біженки. Книжка наразі являється єдиною, що розповідає про життя біженців саме в Італії. Про відношення італійців до українців, про традиції і особливості країни. Про італійців волонтерів, про їхнє співпереживання і підтримку.

То ж займаючись волонтерською діяльністю, Юлія не полишає викладання англійської як українцям, так вже і італійцям. Вона одночасно викладає українську мову англійцям і основи італійської українським воїнам, що знаходяться на реабілітації.
Книжка ‘Біженка’ українською мовою доступна в продажу в Україні на сайті видавництва ‘Відкриття’, або на сторінці Yulia Mattu у Фейсбук.

Італійський переклад книги ‘Profuga’ продається в Італії на Фейсбук сторінці Юлії. Половина коштів з продажу книги йде на закупівлю гуманітарної допомоги українцям.
Також на сайті Amazon kdp можливо придбати електронну версію книги англійської Yulia Mattu ‘Refugee’.