Інклюзивний луганський обласний фестиваль для дітей та юнацтва «Восток-Схід-West»

20.09.19. в м. Новопсков відбувся Луганський обласний фестиваль для дітей та юнацтва ВОСТОК-СХІД-WEST, в якому прийняли участь діти із Новопсковського, Біловодського, Білокуракінського, Новоайдарського, Кремінського районів Луганської області.

Метою заходу є соціокультурна адаптація дітей та молоді з інвалідністю, їх залучення до активного соціального життя, творчий та особистий ровиток, сприяння самостійності.

Для учасників заходу та їх родин лунало багато вітань та теплих побажань.

Серед номерів юних та маленьких учасників – вірши, пісні, гуморески, танцювальні номери та презентація декоративно прикладного мистецтва. Як виявилося, для багатьох дітей участь у обласному фестивалі – вперше, хвилююче, як для учасників, так і для їх батьків. На імпровізовану сцену багато хто виходив з мамою, бабусею, а де хто наважився виступити тільки зі свого майже схованого від всіх стільця в залі.

 Всі артисти отримали дипломи та подарунки від управління молоді та спорту Луганської ОДА, Київського відділення Союз Самаритян України, ЛОМГО АМІ-Схід.

Для дітей та молоді з інвалідністю цих районів області участь у подібних заходах є дуже важливою, адже відділеність, неякісні дороги, роблять їх поїздки тривалими та дуже важкими. Батьки кажуть, що вимушені відмовлятися від поїздок на дитячі та молодіжні заходи. Враховуючі ці особливості організаторами Фестивалю було прийнято рішення проведення фестивалю поближче до його учасників. Ми привезли із обою аппаратуру, освітлення, ведучих. Дуже важливою стала підтримка фестивалю громадами та адміністраціями смт. Новопсков, Біловодськ та Білокуракіно – для дітей та їх родин були виділені транспортні засоби, супровід, а також організовані подарунки та грамоти від самих районів.

Перед фестивалем відбулося спілкування із батьками.

Для родин були проведені соціально-правові консультації, які стали початком щодо вирішення питань, які прозвучали від батьків. Серед основних проблем є  забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, питання доступності шкіл, лікарень, велика потреба у профільних фахівцях – у дефектологах, логопедах, дитячих психологах, недостатність профільних медичних спеціалістів, доступність до безоплатної правової допомоги.

Соціально-правові консультації надані фахівцями проекту ЛОМГО АМІ-СХІД, що реалізується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швеції та Швейцарії Адмініструє конкурси проектів — ІСАР Єднання. Вже зараз ведеться робота по вирішенню питань, які пролунали від родин.

Організатори фестивалю: управління молоді та спорту Луганської ОДА, Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді зобмеженими фізичними можливостями, ЛОМГО АМІ-Схід.

На місцевому рівні захід підтриманий – Новопськовською, Біловодською, Білокуракінською громадами та адміністраціями.

Щиро дякуємо волонтеру західів СЕДЮК ОКСАНІ!

Дякуємо за ідеї, натхнення та подарунки для мам організаторам Жіночого Клубу «БЕРЕГІНЯ», що працює в Києві за підтримки Міжнародного Жіночого клубу м.Київ.

Інформаційна підтримка – Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

ПРЕС – ЦЕНТР АМІ-СХІД

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *